Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Шампионско мени: Што јаде Новак Ѓоковиќ?

Секогаш гледаме дека спортистите имаат најзгодни тела и често се прашуваме од што сè се откажуваат или во каква храна уживаат за така да изгледаат.

sampionsko-meni-sto_jade-novak-gjokovic-001.jpg

Оние кои се врвни шампиони, пак, во својот спорт се чини дека живеат уште поригорозно. Но, тајната е во вистинското мени кое му одговара на организмот за да му даде доволно енергија.

Кога го гледате како игра Новак Ѓоковиќ и колку долго му траат некои мечеви, сигурно помислувате колку многу претходно јадел или колку ќе изеде по натпреварот.

Но тој има едноставно мени со висока енергетска и ниска калориска вредност.

Ова е неговиот појадок:

Чиа пудинг, банана, семки од сончоглед, бадемово млеко, ленено семе.

 

Good morning! Chia pudding with banana, sunflower seeds, almond milk, flax seeds... Wishing you all a good day! #DjokoLife

A photo posted by Novak Djokovic (@djokernole) on Mar 19, 2015 at 11:40am PDT

Ова е неговиот ручек:

Пред тренинг Новак јаде пилешка супа со тестенини од елда и порција тестенини без глутен со сушен домат, артичок и шпаргла.

Би можело да ве интересира:

Вака се сака херој! Србите организираа проекција на кула за Новак Ѓоковиќ по триумфот и го преплавиј... По десетти пат, Новак Ѓоковиќ победи на Australian Open, a Твитер е преплавен со...
Претставник на Абориџините го благослови Новак Ѓоковиќ и трофеите и го „исчисти“ од негативната енер... Минатата година Новак Ѓоковиќ доживеа низа непријатности во Австралија, а сега д...
Побогат е од Роналдо 15 пати, а никој не слушнал за него – Кој е најбогатиот фудбалер на светот? Татко му бил поранешен министер за финансии на Брунеј, кој бил протеран од земја...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg