Станислас Вавринка целосно гол за ESPN Body Issue

Откако победи на Ролан Гарос, Вавринка реши дека е време да се соблече и да позира целосно гол.

stanislas-vavrinka-celosno-gol-na-naslovnata-na-espn-body-issue-01.jpg

„Прво одбивав неколку месеци, но потоа сфатив дека е предизвик да позирам гол. Голема чест е да бидам во овој магазин. ESPN Body Issue е нешто прекрасно. Тие навистина се трудат да ги покажат телата на спортистите, ставајќи го самиот спорт во фокусот и тоа е причината зошто конечно решив да прифатам,“ изјави Вавринка.

„Не сум модел, ниту тренирам за да се покажам на плажа. Тренирам за да издржам на теренот.“

Досега се објавени само две фотографии од згодниот Швајцарец:

stanislas-vavrinka-celosno-gol-na-naslovnata-na-espn-body-issue-02.jpg

stanislas-vavrinka-celosno-gol-na-naslovnata-na-espn-body-issue-03.jpg

Би можело да ве интересира:

15-годишно девојче испиша историја на Олимписките игри со „невозможен“ скок - Која е Камила Валиева? Почнала да лизга на само три години, а на 11 години имала тешка повреда поради к...
Мајката на Новак Ѓоковиќ ја откри неговата тајна: „Не сакаше ниту да се оперира“ „Новак не сака лекови, не сака да внесува сѐ и сешто во својот организам, се кае...
15-годишната Русинка што изведе „невозможен“ скок обвинета за допинг - скандал на Олимписките игри Кај 15-годишната лизгачка Камила Валиева било забележано присуство на лек кој е ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg