Најзгодните фудбалери на Европското првенство 2016

Додека мажите се опседнати со тоа која репрезентација подобро изиграла или која ќе биде новиот европски шампион, жените секогаш гледаат на поубавата страна од фудбалот, односно убавите фудбалери.

Najzgodnite-fudbaleri-na-EURO-2016-00

Иако ретки се девојките кои знаат што е офсајд или фаул, сепак не постои ниту една девојка која не знае кој е Дејвид Бекам или Кристијано Роналдо.

Напорните тренинзи прават сите фудбалери да имаат совршени тела, а ако на тоа додадете и убави црти на лицето тогаш дефинитивно ќе ја убедите вашата девојка да седне и гледа фудбал со вас.

Затоа девојки ако веќе морате да гледате фудбал еве на што треба да се сконцентрирате. Ова се најубавите фудбалери на Европското првенство оваа година:

Таулант Џака – Албанија

Najzgodnite-fudbaleri-na-EURO-2016-01

Марко Арнаутовиќ – Австрија

Najzgodnite-fudbaleri-na-EURO-2016-02

Томас Кубек – Чешка

Najzgodnite-fudbaleri-na-EURO-2016-03

Ведран Чорлука – Хрватска

Najzgodnite-fudbaleri-na-EURO-2016-04

Џек Вилшер – Англија

Najzgodnite-fudbaleri-na-EURO-2016-05

Оливие Жиро – Франција

Najzgodnite-fudbaleri-na-EURO-2016-06

Уште 6 згодни фудбалери на следната страна...Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Се женел трипати, прв почнал да рекламира Вијагра – Што знаеме за Пеле, кој почина на возраст од 82 ... Енди Ворхол рекол дека славата на Пеле ќе трае 15 векови, за време на фудбалскат...
Видео од Роналдо во кое навидум „турка“ обожавател стана хит на Твитер, додека во солзи го напушта т... „Не ги почитува ниту сопствените обожаватели“ – велат дел од твитерџиите што го ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg