Новак Ѓоковиќ излезе во првото коло на Олимписките игри


Новак Ѓоковиќ излезе во првото коло на Олимписките игри

Почетокот на Олимписките игри за Србија не беше баш најдобар.

novak-djokovic-izleze-vo-prvoto-kolo-na-olimpiskite-igri-01_copy_copy.jpg

После неколку слаби резултати и неочекувани порази и повреди, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е елиминиран уште во првото коло од Хуан Мартин дел Потро.

novak-djokovic-izleze-vo-prvoto-kolo-na-olimpiskite-igri-04.jpg

Новак имаше целосна поддршка од бразилската публика, но против убиствениот форхенд немаше лек.

Дел Потро се покажа во најдобро светло после повредата, но жалосно е што за Ѓоковиќ Олимписките игри завршија со солзи.

novak-djokovic-izleze-vo-prvoto-kolo-na-olimpiskite-igri-06.jpg

Сега само му останува шансата да постигне некаков подобар резултат во дублот со Ненад Зимоњиќ.

novak-djokovic-izleze-vo-prvoto-kolo-na-olimpiskite-igri-07.jpg

novak-djokovic-izleze-vo-prvoto-kolo-na-olimpiskite-igri-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тајната која родителите на Новак Ѓоковиќ ја криеле цели 17 години од него: „Тој немаше поим што се с... „Тоа не траеше две или три, туку цели 17 години. Се селевме од стан во стан. Тој...
Јаде од тревата на теренот, си зборува сам со себе - интересни факти за Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ е еден од најдобрите тенисери во светот. Иако како мал сакал скија...
10 држави кои речиси банкротираа заради организирање на Олимписки игри Олимписките игри се најголемиот спортски настан во светот и секоја година ги оче...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg