44 фотографии од беспрекорно синхронизирани пливачки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


44 фотографии од беспрекорно синхронизирани пливачки

Првата половина од женското синхронизирано пливање во дуети конечно се случи во Рио, откако базенот беше прочистен од алгите кои го обоија зелен.

44-fotografii-of-besprekorno-sinhronizirani-plivacki-01.jpg

Па, секако, следеше подводна акција во која 24 земји ги „покажаа“ своите најдобри водни танчарки.

Тоа значи многу прскање, светликави костими, хармонија и возбуда.

А, фотографиите кои беа направени за време на натпреварот ќе ги задоволат потребите на секој перфекционист:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто базените на Олимпијадата во Рио станаа зелени? Базенот за скокови на Олимпијадата во Рио целиот беше обоен во зелено, но никој ...
Моментот кога тркачка отскокна само за да го добие златото во Рио Спортското клише, „сакам да бидам најдобра“, ако да прозбори како внатрешен глас...
Прва победа за чешкиот пилот Мартин Шонка Мартин Шонка од Чешка блескаше во дијамантското издание на Red Bull Air Race, ос...

Најчитани неделава