Најзгодните спортистки на Олимпијадата во Рио


Најзгодните спортистки на Олимпијадата во Рио

najzgodnite-sportistki-na-olimpijadata-vo-rio-01.jpg

Напорните тренинзи за кој било спорт водат до совршено обликувано тело што не и недостасува на речиси ниедна од учесничките на овогодинешната Олимпијада во Рио.

А, ако на тоа додадете убаво лице и широка насмевка тогаш дефинитивно сите мажи ќе имаат уште една дополнителна причина зошто внимателно да ги следат сите натпревари.

Овие девојки со право може да се прогласат за 15 најубави спортистки на оваа Олимпијада:

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

44 фотографии од беспрекорно синхронизирани пливачки Првата половина од женското синхронизирано пливање во дуети конечно се случи во ...
19 атлетичари кои изгледаат одлично без облека Секоја година ESPN магазинот има посебно издание посветено на атлетското тело он...
Тркалање пити кашкавал, борење со палците на нозете - 25 најглупави спортови кои некогаш биле измисл... Живееме во чуден свет со чудни начини на функционирање. Постојат стотици (ако не...

Најчитани неделава