Низ фотографии: Затворањето на Олимпијадата во Рио


Низ фотографии: Затворањето на Олимпијадата во Рио

Олимпијадата во Рио заврши со спектакуларна церемонија за затворање на игрите, а олимпискиот факел ќе се запали во 2020 ќе оди во Токио.

niz-fotografii-zatvoranjeto-na-olimpijadata-vo-rio-01.jpg

Шарената церемонија траеше речиси 3 часа и со неа се прославија убавините на Бразил додека истураше дожд на стадионот Маракана.

31-ти Олимписки игри после 16 дена натпревари, 11.303 спортисти и од 206 нации, се затвори со спектакуларна церемонија.

Најубавите фотки од затворањето на Олимпијадата:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 држави кои речиси банкротираа заради организирање на Олимписки игри Олимписките игри се најголемиот спортски настан во светот и секоја година ги оче...
Семејството на Жозе Мурињо: 30 години е во среќен брак, сопругата не верува во гласините за афери, а... Жозе и сопругата Матилде се знаат од деца, а се венчале на 18 години - во 30 год...
Мислел дека нема шанси кај неа, а сега имаат 4 деца - Пилар Рубио (43) е згодната сопруга на Серхио ... По четири родени деца и на 43 години шпанската ТВ водителка и сопруга на познати...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg