Јапонскиот премиер облечен како Супер Марио (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Јапонскиот премиер облечен како Супер Марио (видео)

Олимписките игри во Рио беа спектакуларни, но сега за 4 години ни се најавија уште поспектакуларни игри.

japonskiot-premier-oblecen-kako-super-mario-2.jpg

Бразилското шоу во Маракана можеби беше фантастично, но шоуто го украде јапонскиот премиер Шинзо Абе кој од „зелена цевка“ излезе облечен како Супер Марио.

Олимписка традиција е на завршната церемонија да се најави следната земја во која ќе се одвиваат следните Олимписки игри.

А, таа земја, мора да се прикаже преку својата историја, култура и традиции.

Веројатно ќе се согласите, нема подобар начин да се прикаже Јапонија преку еден од култните ликови кои биле создадени таму - Супер Марио.

Веќе почнавме да ги броиме деновите кога ќе го проследиме следното отворање на Олимписките игри:

japonskiot-premier-oblecen-kako-super-mario-1.jpg

japonskiot-premier-oblecen-kako-super-mario-3.gif

japonskiot-premier-oblecen-kako-super-mario-4.gif

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 држави кои речиси банкротираа заради организирање на Олимписки игри Олимписките игри се најголемиот спортски настан во светот и секоја година ги оче...
12 причини зошто Роналдо е непобедлива фудбалска машина и совршен идол Португалецот со челична дисциплина и вонсериски талент за фудбал го воодушевува ...
Мислел дека нема шанси кај неа, а сега имаат 4 деца - Пилар Рубио (43) е згодната сопруга на Серхио ... По четири родени деца и на 43 години шпанската ТВ водителка и сопруга на познати...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg