Турнир во тенис за млади, во организација на Ротари клуб Скопје


Турнир во тенис за млади, во организација на Ротари клуб Скопје

Награди за најдобрите млади тенисери од Фондацијата на Федерер...

turnir-vo-tenis-za-mladi-vo-organizacija-na-rotari-klub-skopje-001.jpg

На 07 и 08 октомври 2017 год. ќе се одржи турнирот во тенис за млади во организација на Ротари клуб Скопје.

Имајќи предвид дека на првиот тениски турнир силите ги одмеруваа 15 деца, на годинешниов, шести по ред турнир - веќе етаблиран традиционален настан, се очекува уште поголема заинтересираност.

Традиционално, турнирот ќе се одржи на тениските терени на Клубот МТП во Скопје, чии терени се наоѓаат веднаш до гимназијата Ѓорги Димитров.

Почетокот е во 10:30 часот на 7 октомври, а во 11:00 часот на 8 октомври.

На турнирот ќе настапуваат учесници во две категории: девојчиња до 14 год. и момчиња до 14 год. Ротари клуб Скопје и Фондацијата на Федерер ќе обезбедат награди за најдобрите учесници во двете категории.

За сите заинтересирани сè уште постои можност за пријавување на +389 78 398 767 или на Facebook фан страницата на Ротари клуб Скопје.

Би можело да ве интересира:

92-годишна баба го „освои“ срцето на Рафаел Надал со писмо на кое тој ... Светскиот тенисер, Рафаел Надал, изрази благодарност преку социјалните мрежи за ...
8-ми Вимблдон за маестро Роџер Федерер (фото) После 5 години, најпосакуваниот трофеј во тенисот, повторно во рацете на најдобр...
Запознајте го инспиративниот пензионер Џорџ Стјуарт, кој скија и на 98... И покрај годините Џорџ има млад дух и е подготвен за авантури. Вели дека скијање...