„Македонијо ти си бисер балкански“: Ракометарите славеа по натпреварот со Германија (фото+видео)


„Македонијо ти си бисер балкански“: Ракометарите славеа по натпреварот со Германија (фото+видео)

Прекрасна еуфорична атмосфера во гардеробата по одличниот натпревар со Германија.

makedonijo-ti-si-biser-balkanski-makedonskite-rakometari-slaveat-po-natprevarot-so-germanija-video-01.jpg

Со две победи и храбро извојуван нерешен резултат со светската ракометна сила Германија, македонските ракометари, со 3 бода први на табелата, влегуваат во втората фаза на Европското првенство 2018.

Македонските херои по натпреварот со Германија славеа во гардеробата со пеење на песната „Бисер балкански“.

Германија - Македонија 25:25

🇲🇰🇲🇰🇲🇰📢📢📣📣📣💪💪💪

Posted by Lazarov Kiril - 7 on Wednesday, January 17, 2018

Lud natpevar... luda reprezentacija koja gine za sekoja topka . Raduvaj se Makedonijo 🇲🇰🇲🇰🇲🇰🦁🦁💪💪💪

Posted by Borko Ristovski on Wednesday, January 17, 2018

Многу искрени насмевки, вистинска радост, па дури и по некој облог (Дејан Манасков и Филип Кузмановски завршија со нови фризури).

Македонските навивачи исто така се покажаа одлично и се радуваа од дното на срцето, а по вчерашниот натпревар убедија дури и некои од германските натпреварувачи да ја пеат страстно нашата навивачка песна „Излези момче“.

Pravi MAKEDONCI

Posted by Nikola Bogatinov on Wednesday, January 17, 2018

Прекрасната атмосфера и еуфорија ќе ве понесе и вас:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Спектакуларна победа на Мартин Шонка во Порто Чехот Мартин Шонка ја извојува втората победа во својата кариера на трката на Re...
Марко Асенсио: „Натпреварот против Македонија е најважен за нас" Фудбалерот на Реал мадрид Марко Асенсио, на официјална прес конференција по натп...
RED BULL AIR RACE 2017 - Возбуда до усвитување: Авионските трки ќе го ... На само две трки до крајот на сезоната од Светското прв...