12 причини зошто Роналдо е непобедлива фудбалска машина и совршен идол

Не е себичен, како што некои велат, затоа што статистиките покажуваат дека тој има огромен број на асистенции при натпреварите.

12-prichini-zoshto-ronaldo-e-nepobedliva-fudbalska-mashina-i-sovrshen-idol-03.jpg

Обожава да победува и мрази да губи и тоа јасно го покажува.

12-prichini-zoshto-ronaldo-e-nepobedliva-fudbalska-mashina-i-sovrshen-idol-10.jpg

Се извинува за своите грешки.

Тој е перфекционист и во една пригода изјави дека неговите соиграчи не биле на највисоко можно ниво. Потоа се извини за критиката и кажа дека само го сака најдоброто за тимот.

12-prichini-zoshto-ronaldo-e-nepobedliva-fudbalska-mashina-i-sovrshen-idol-12.jpg

Импресивно е колку напорно тренира секој ден.

Тој има невидена дисциплина и затоа ја има оваа форма на најдобар играч. Секој ден трча, прави кардио, вежба во теретана по 3, 4 часа на ден, а плус тоа оди да тренира со тимот.

12-prichini-zoshto-ronaldo-e-nepobedliva-fudbalska-mashina-i-sovrshen-idol-13.jpg

Тој е добар татко и пријател.

Неговиот татко бил алкохоличар и тој се труди навистина неговите деца да растат на поинаков начин, опкружени со многу љубов и внимание. Не заборава и на својата мајка и останатото свое семејство и секогаш одвојува време и финансии за нив.

12-prichini-zoshto-ronaldo-e-nepobedliva-fudbalska-mashina-i-sovrshen-idol-19.jpg

Тој е дефинитивно еден од најхуманите спортисти во светот и дава милиони евра во добротворни цели.

12-prichini-zoshto-ronaldo-e-nepobedliva-fudbalska-mashina-i-sovrshen-idol-14.jpg

Прочитајте и сакала да го абортира, сега ѝ е благослов: Која е Марија Долорес - мајката на Роналдо?

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Татко му не сакал тој да вози Формула 1, бил со него кога се случи страшната несреќа на Алпите – Фак... Физички премногу наликува на својот славен татко, а сега тргна по неговите стапк...
На колегата му ги „украл“ местото во клубот и девојката: Факти за Макс Ферстапен, новиот шампион во ... Ферстапен го замени Даниил Квајат во тимот на Red Bull, а сега е во врска и со н...
Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg