Сензација на Инстаграм: Кој е секси фудбалерот што ги освои женските срца? (фото)

Иако помина само триесет минути на теренот, тоа беше сосема доволно девојките пред малите екрани да полудат по него. Русокосиот исландски репрезентативец со манекенски изглед, молскавично ги покори и социјалните мрежи.

senzacija-na-instagram-koj-e-seksi-fudbalerot-shto-gi-osvoi-zhenskite-srca-foto-1.png

Рурик Гисласон (30) e фудбалер за кого малкумина знаеја пред Светското првенство во Русија. Меѓутоа, по половината час што ги одигра на натпреварот против Аргентина, исландскиот репрезентативец стана вистинска сензација на Инстаграм.

Иако кратко се задржа на теренот, девојките буквално полудеа по него. Со долгата коса и мускулестото тело, тој сосема да ја освои женската публика, мамејќи им воздишки на гледачките пред малите екрани. 

senzacija-na-instagram-koj-e-seksi-fudbalerot-shto-gi-osvoi-zhenskite-srca-foto-2.jpg

Посебна популарност стекна во Јужна Америка. Бразилската глумица Габриела Лопес ги запраша своите два милиони следбеници: „Како е можно да е толку сладок?“.

Аргентинската актерка Химена Акарди, пак, иако навиваше за противничкиот табор, сподели дека 40.000 нејзини фанови почнале да го следат профилот на Гисласон во рок од 30 минути.

senzacija-na-instagram-koj-e-seksi-fudbalerot-shto-gi-osvoi-zhenskite-srca-foto-3.jpg

Додека тие плакнеа очи, фудбалерот си го оствари детскиот сон - да ги брани боите на татковината на еден ваков голем настан.

Па, не ја криеше радоста под фотогафијата со Лео Меси: „Од моментот кога првпат шутнав топка, сон ми беше да ја претставувам мојата земја на Светско првенство. Ми се оствари во саботата и беше неверојатно искуство. 

Оттогаш, славата на русокосиот исландски убавец не престанува да расте. Преку ноќ доби 250.000 нови следбеници на Инстаграм, надминувајќи ја бројката на жители на Исланд.

Пред почетокот на натпреварот го следеа околу 30.000 корисници на социјалната мрежа. Моменталната цифра е над 700.000, a се очекува да биде уште поголема.

senzacija-na-instagram-koj-e-seksi-fudbalerot-shto-gi-osvoi-zhenskite-srca-foto-4.jpg

Поради маненкенскиот изглед, странските медиуми веќе го прогласија за секс симбол на СП 2018. Се согласувате ли? Погледнете ги фотките пред да го дадете конечниот суд:

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Татко му не сакал тој да вози Формула 1, бил со него кога се случи страшната несреќа на Алпите – Фак... Физички премногу наликува на својот славен татко, а сега тргна по неговите стапк...
Тројца каратисти од Макпетрол Петар и Симона Заборски и Стефан Стојановиќ меѓу најуспешните спортист... Сојузот на спортови на Скопје и Градот Скопје денеска ги прогласија најуспешните...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg