Срцепарателни објави на познатите личности во чест на кошаркарскиот великан Коби Брајант и неговата ќеркичка Џиџи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Срцепарателни објави на познатите личности во чест на кошаркарскиот великан Коби Брајант и неговата ќеркичка Џиџи

26.01.2020 година, датумот кога целиот светот „потона“ во тага поради загубата на една од најголемите кошаркарски легенди на сите времиња. 

Srceparatelni-objavi-na-poznatite-lichnosti-vo-chest-na-kosharkarskiot-velikan-Kobi-Brajant-i-negovata-kjerki 01 630x340.jpg

На 41 година, Коби загина при пад на неговиот приватен хеликоптер во Калифорнија, а трагедијата се зголеми со информацијата дека негова придружба била неговата 13-годишна ќерка Џиана (Џиџи), која исто така го загуби својот живот. Болката е неопислива.

Освен фактот дека станува збор за еден од најдобрите кошаркарски великани, Коби Брајант меѓу луѓето е познат како „човек со огромно срце“ и еден од најголемите хуманитарци.

Социјалните мрежи се „преплавија“ со разни споделувања, пораки и фотографии во чест на Коби и неговата ќеркичка, од страна на неговите соиграчи, неговите најголеми обожаватели, како и познатите ѕвезди кои навистина тешко ја прифатија загубата на овој голем човек.

Неговите живот и дело никогаш нема да бидат заборавени, бидејќи хероите доаѓаат и си одат, но легендите живеат засекогаш.

Во продолжение ви издвојуваме неколку од срцепарателните објави на познатите личности:

Дејвид Бекам 

„Ми требаа часови за да смислам што да напишам и уште, моите зборови не се доволни за да објаснам како се чувствувам за загубата на Коби.“

Џенифер Лопез

„Сите чувствуваме тага од оваа загуба, но она на што можам да мислам сега е дека тоа е зрно песок во споредба на она низ што Ванеса мора да помине сега.“

Мајкл Џордан

„Мамба засекогаш.“

;

Ким Кардашијан

„Плачам со самата помисла. Се молам за семејството Брајант, семејството Алтобели и семејствата на сите жртви кои загинаа во оваа незамислива трагедија. Почивај во мир, легендо.“

Новак Ѓоковиќ

„Нека Бог ве благослови тебе и твојата Џиана. Ти благодарам што беше тука за мене и за тоа што го инспирираше целиот свет.

Ти благодарам што ни покажа на сите спортисти како да се натпреваруваме и да го почитуваме спортот. Ти благодарам за најголемото наследство што го остави позади себе.

Никогаш нема да ја заборавам твојата насмевка и ширењето позитивна енергија каде и да отидеше. Ти и твојата ќерка засекогаш ќе живеете во нашите срца.“

Шекил О'Нил

„Нема зборови кои можат да ја искажат болката низ која минувам сега со овој трагичен и тажен момент на губење на мoјата внука Џиџи и мојот пријател, мојот брат, мојот партнер во освојување на првенства, моето другарче, мојата фамилија.“

Кристијано Роналдо

„Толку е жално да се слушнат срцепарателните вести за смртта на Коби и неговата ќерка Џиана. Коби беше вистинска легенда и инспирација за толку многу луѓе.“

Џастин Бибер

„Не може да е точно. Ти секогаш ме охрабруваше Мамба. Ми ги даде најдобрите досетки на кои до ден-денес се смеевме. Те сакам човеку!“

Џиџи Хадид

„Ова е премногу. Одморете се во мир и љубов заедно, легенди.“

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

За малку бездомник, а денес НБА ѕвезда инспириран од Коби Брајант – неверојатната приказна за „детет... Како дете, тој бил на работ да стане бездомник. За среќа, имал мајка која никога...
Сите мислат дека му е девојка - како изгледа мајката на големата НБА ѕвезда Лука Дончиќ? (фото) Мирјам Потербин, мајката на словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ кој го носи дресот...
Говорот на ЛеБрон, дресови од Коби низ цела сала, солзи во очи – емотивно збогување на Lakers ЛеБрон имаше емотивен говор за Коби, трибините беа прекриени со дресови од Браја...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg