Кире Лазаров светски рекордер

kire-lazarov-rekord-povekjeЗа Македонија заврши Светското првенство во ракомет. Постигнат е историски успех откако го освоивме 11. место со победата над Јужна Кореја, а...

 

...Кире Лазаров е новиот рекордер со максимален број голови на едно светско првенство.

Македонскиот најдобар играч Кире Лазаров со постигнатите 15 голови го надмина рекордот од 86 гола постигнати на еден ракометар и влезе во ракометната историја како најдобар стрелец на светски шампионат.

Нашиот капитен на ова првенство постигна 92 гола во девет натпревари.

kire-lazarov1

kire-lazarov2

 

Би можело да ве интересира:

„Затоа ти побеле косата“ - Бастијан Швајнштајгер ги разлути Македонците, тие му вратија жестоко, па ... „Басти брате, сине мој, поздрав до Анчи имајте убава вечер поздрави и честитки о...
„Македонија навива“ – 8 навивачки песни со кои гласно ќе ги бодриме нашите фудбалери (видео) „Македонија навива за вас“, „Црвена“, „Навивачка“ – Да се потсетиме на некои од ...
Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg