Џон Траволта со ќерка му танцува како во „Брилијантин“ – Најдобрите реклами за Super Bowl 2021 (видео)

Иако ништо нема да може да го замени минатогодишното шоу кое го направија Џеј Ло и Шакира, сепак НФЛ ќе се обидат да го задржат вниманието на гледачите на полувреме со неколку добри реклами за кои компаниите одвојуваат буџет од околу 5 милиони долари.

john-travolta-so-kjerka-mu-tancuva-kako-vo-brilijantin-najdobrite-reklami-za-super-bowl-2021-video-01.jpg

Super Bowl е најголемиот спортски настан во САД, а на полувремето секогаш има спектакуларно музичко шоу. Минатата година Џеј Ло и Шакира направија спектакл со нивниот настап, а оваа година на 7-ми февруари, сцената на полувремето ќе ја заземе The Weeknd.

Потсетете се на Шакира ја загреа сцената, Џеј Ло играше на шипка: спектакуларниот настап на Super Bowl (фото+видео)

Покрај музичките настапи, вниманието на гледачите секогаш го привлекуваат и рекламите за кои секоја година големите компании одвојуваат огромен буџет.

Компаниите вложуваат многу во уникатни реклами кои ќе им го задржат вниманието на гледачите пред малите екрани, односно околу 5.5 милиони долари за 30-секундна реклама.

Оваа година, Мила Кунис и Ештон Кучер имаат улога во рекламата на Cheetos, Метју Меконахи во рекламата на Doritos, а во рекламата на Scotts&Miravle-Gro, се појавуваат неколку славни личности, меѓу кои и Џон Траволта со неговата ќерка, кои танцуваат во стилот на Брилијантин.

Погледнете ги најпопуларните реклами за Super Bowl 2021:

Scotts&Miravle-Gro

https://www.youtube.com/watch?v=-QKt8GtRUOA

Tide

https://www.youtube.com/watch?v=YvjuL6Bci6M

Amazon, Alexa

Cheetos

https://www.youtube.com/watch?v=o7yvrDTtsHw

Doritos

https://www.youtube.com/watch?v=BLuqtTn4610

Stella Artois

M&M

https://www.youtube.com/watch?v=lKUcHcizEMc

Pringles

Ford

https://www.youtube.com/watch?v=XrQhFUCBhBg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Се женел трипати, прв почнал да рекламира Вијагра – Што знаеме за Пеле, кој почина на возраст од 82 ... Енди Ворхол рекол дека славата на Пеле ќе трае 15 векови, за време на фудбалскат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg