Јоаким Лев напушти во свој стил со грозните навики – и на последниот натпревар го чепка носот, па устата (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Јоаким Лев напушти во свој стил со грозните навики – и на последниот натпревар го чепка носот, па устата (видео)

Германскиот тренер ја заврши 15-годишната кариера како предводник на германската репрезентација, а покрај успесите, ќе биде запаметен и по неговите грозни навики кои често ги покажуваше на теренот. 

joakim-lev-napushti-vo-svoj-stil-so-groznite-naviki-i-na-posledniot-natprevar-go-chepka-nosot-pa-ustata-foto-video-01.jpg

Познавачите на фудбалот знаат дека кога игра германската репрезентација големи се можностите и нивниот тренер Јоаким Лев, познат како „Диригентот“ да биде уловен како ни приредува некоја нова „гадост“.

Тој и по загубата на неговата репрезентација синоќа (29.06) одлучи да си замине „славно“. Иако првично изгледаше како само да го допира носот, не се воздржа па рацете ги стави во уста.

Видеото стана вирално на социјалните мрежи, а твитерџиите побрзаа да го дадат своето мислење за германскиот тренер.

Голем број од нив коментираа дека иако Германија го загуби натпреварот и не продолжи понатаму, сепак, тие се победници затоа што ќе се спасат од „гадните“ навики на нивниот тренер.

Во една прилика во минатото, тој беше снимен како го чепка носот, па неколку секунди подоцна се ракува со Роналдо.

Германскиот тренер со синоќешниот пораз ја завршува 15-годишната кариера како предводник на германската репрезентација, време во кое можевме да видиме како ги става рацете во панталоните, а потоа ги мириса, го чепка носот и уште многу други непријатни и бизарни моменти по кои стана препознатлив.

Сепак, без разлика на сите „гадости“ што беа придружен дел од неговата кариера, тој ќе остане запаметен и по големиот број успеси што ги постигна со репрезентацијата.

Joakim-Lev-si-zamina-vo-negov-stil-I-na-posledniot-natprevar-na-reprezentacijata-pak-go-chepkashe-nosot-02.jpg

Под негово водство Германија победи на Светското првенство во фудбал во 2014-тата, а тој беше избран за тренер на годината.

Во 2016-тата година на Европското првенство Германија стигна до полуфиналето, но го загуби првенството од Франција.

Лев ја предводеше и германската репрезентација кога тие како апсолутен фаворит на домашен терен загубија од Македонија во квалификациите за СП 2022.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што нè чека во полуфиналните натпревари на Светското првенство? Конечно ги добивме последните 4 „преживеани“ на ова Светско првенство. По многу ...
Кои се најбогатите тренери во англиската Премиер Лига? Премиер лигата честопати се смета за најдобрата фудбалска лига во светот, па спо...
Моќна навивачка химна за Европско првенство на македонската фудбалска репрезентација (видео) Одиме на Европско првенство, сонот наш од детство – моќни зборови кои допираат д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg