Емотивен момент: Како Меси од терен покажа дека сопругата и децата му се на прво место? (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Емотивен момент: Како Меси од терен покажа дека сопругата и децата му се на прво место? (видео)

Светски познатиот фудбалер Лионел Меси по победата на аргентинската репрезентација веднаш ѝ се јави на сопругата, а видеото од нивниот разговор почна веднаш да се шири на социјалните мрежи.

Emotiven-moment-Mesi-preku-video-razgovor-so-semejstvoto-ja-spodeli-radosta-po-pobedata-na-Argentina-01.jpg

Додека кај нас очите на јавноста беа свртени кон Еуро 2020, во Јужна Америка се играше уште еден мошне важен турнир, каде главна ѕвезда беше Лионел Меси.

Аргентина во неделата за првпат победи на „Копа Америка“ по 1993-тата година, а радоста на напаѓачот беше видлива и од емотивниот разговор помеѓу него и неговата сопруга.

Веднаш по завршувањето на натпреварот Меси ѝ се јавил на сопругата Антонела Рокузо и се гледа како веднаш ѝ го покажува освоениот медал.

Антонела исто така сподели и видео на Инстаграм од нивните три сина, Тијаго, Матео и Чиро како пеат победничка песна по победата. Ова е само уште еден доказ за тоа дека семејството е мошне важно и е главна поддршка за познатиот аргентински фудбалер.

Инаку семејството на Меси во моментов живее во Барселона, а оттаму го бодреа нивниот татко за време на Купот во Јужна Америка.

За уникатната љубовна приказна на Антоанела Рокузо и Лионел Меси често се пишува затоа што таа и фудбалерот се познаваат уште од 5-6-годишна возраст.

Emotiven-moment-Mesi-preku-video-razgovor-so-semejstvoto-ja-spodeli-radosta-po-pobedata-na-Argentina-02.jpg

Аргентинскиот спортист, кој се смета за еден од најдобрите фудбалери на својата генерација е во брак со Антоанела од 2017 година и имаат три деца, од кои две ги добија пред да стапат во брак.

Антоанела често објавува фотографии на својот Инстаграм профил, како од нивните три сина, така и од неа и Меси кога биле помлади.

Проследете повеќе семејни фотографии во продолжение:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сите мислат дека му е девојка - како изгледа мајката на големата НБА ѕвезда Лука Дончиќ? (фото) Мирјам Потербин, мајката на словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ кој го носи дресот...
За малку бездомник, а денес НБА ѕвезда инспириран од Коби Брајант – неверојатната приказна за „детет... Како дете, тој бил на работ да стане бездомник. За среќа, имал мајка која никога...
Му платија за лекување, прв договор потпиша на салфета - Како Меси беше емотивно поврзан за Барселон... Барселона се понуди да плати за трошоци за негово лекување и на 13-годишна возра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg