Магично осветлување и спектакуларен огномет на отворањето на Олимписките игри во Токио (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Магично осветлување и спектакуларен огномет на отворањето на Олимписките игри во Токио (видео)

Попладнево во Токио една година подоцна започна церемонијата на свеченото отворање на 32-ите летни олимписки игри во Токио.

So-spektakularen-ognomet-i-bez-publika-otvorena-olimpijadata-vo-Tokio-01.jpg

Со волшебен огномет започна спектакуларната церемонија на свеченото отворање на игрите. Она што ја прави годинешната церемонија поинаква од сите претходни е тоа што се одвива без присуство на публика.

На настанот присуствуваа само 950 важни личности и светски лидери во огромна арена со капацитет од 68.000 седишта.

Инаку, дел од организаторите даваа предлози звукот на публиката да биде емитуван преку озвучување, но таквата идеја беше отфрлена.

https://twitter.com/Olympics/status/1418509550148374528/photo/1

Македонија на игрите во Токио е преставена од осум спортисти во седум спортови. По повод учеството на македоснките спортисти на Олимписките игри се огласи и претсетдателот Стево Пендаровски. Тој на неговиот Инстаграм профил напиша:

„Многу среќа и успех на осумте наши спортисти кои ќе ја претставуваат Северна Македонија на 32-те Летни олимписки игри 2020. Нашето знаме се развиори на свеченото отворање на Националниот стадион во Токио.“

Пред отворањето надвор од арената се собраа поголем број обожаватели, но секако влезот не им беше дозволен.

Следете го спектакуларното отворање во живо: 

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За малку бездомник, а денес НБА ѕвезда инспириран од Коби Брајант – неверојатната приказна за „детет... Како дете, тој бил на работ да стане бездомник. За среќа, имал мајка која никога...
Сите мислат дека му е девојка - како изгледа мајката на големата НБА ѕвезда Лука Дончиќ? (фото) Мирјам Потербин, мајката на словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ кој го носи дресот...
Руска убавица – Јулија Ефимова е една од најубавите спортистки на Летните олимписки игри во Токио (ф... Јулија Андрејевна Ефимова е родена на 3 април 1992 година. Таа е популарна руска...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg