Јога пози секогаш и секаде, хуман гест: Лејла Рамковска е вљубеничка во тоа што го работи (фото)

„Имам простор во онлајн група за неколку од вас, кои не сте во можност да платите чланарина. Особено самохрани мајки за кои знам колку ви е тешко понекогаш глава да кренете од обврски...“, пишува Лејла.

lejla-ramkovska-joga-instruktorka-shto-voodushevuva-so-elastichnosta-foto-01.jpg

Лејла Рамковска е јога инструкторка, со повеќе од 19.000 следбеници, која не пропушта да спомене дека токму работата ѝ е најголемото задоволство во животот.

Таа изгледа фит и младешки поради јогата, а деновиве со своите следбеници сподели и еден мал хуман гест:

„Имам простор во онлајн група за неколку од вас, кои не сте во можност да платите чланарина. Особено самохрани мајки за кои знам колку ви е тешко понекогаш глава да кренете од обврски, да му овозможите на детето сè што му е потребно, ставајќи се себе во последен план.

Пишете ми порака. Мал чекор е доволен, мал предизвик соборен за подобар ден.  Охрабрете некој ако веќе сте во група, а знаете дека добро би му дошло да е макар и онлајн помеѓу нас.“

Лејла обожава да позира во јога пози, без разлика дали станува збор за есенската идила во парк, на некоја зимска дестинација или пак покрај плажа за време на летниот одмор и да ги инспирира и другите да се занимаваат со јога.

Повеќе фотографии од еластичната Лејла:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Порано и денес: Колку се променија популарните спортови и спортската опрема во последниот век? Додека денешните тенисери носат минимална облека која не им пречи при играњето, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg