Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Која е Каролина Бојар?

Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини, кој е 20 години повозрасен од неа. Потоа беше на патување околу светот, а сега најави дека повторно се враќа на фудбалскиот терен. Факти за Каролина Бојар Стефанска која важи за најсекси фудбалски судија.

karolina-bojar-e-najseksi-fudbalski-sudija-vo-svetot-ima-20-godini-povozrasen-soprug-so-kogo-napravi-magichna-svadba-na-santorini-01.jpg

Каролина Бојар Стефанска (25) од Полска редовно суди на машките фудбалски натпревари во Полска.

Таа ги руши предрасудите дека фудбалот е само „машки“ спорт, а со објавите на Инстаграм мами воздишки како кај машката, така и кај женската популација.

Во продолжение неколку интересни факти за неа:

Каролина од најмали нозе почнала да се занимава со спорт. Прво ги следела чекорите на нејзината мајка и почнала да тренира атлетика, но заради повреда морала да се откаже.

На возраст од 17 години Каролина одлучила да се испроба во професијата на нејзиниот дедо Карол и така станала фудбалски судија, а поголема слава стекнува во 2017-та година откако почнала да работи како судија во германската Бундеслига.

Благодарение на одличната фигура и добриот изглед таа има огромен број следбеници на социјалните мрежи, а во 2018-та година и британскиот весник The Sun посвети цела статија за неа, каде таа ја доби титулата за најсекси фудбалски судија во светот.

Во 2020-та година Каролина во Тајланд се вери со нејзиниот сегашен сопруг Даниел Стефански кој е 20 години повозрасен од неа.

Неколку месеци подоцна, тие направија бајковита свадба на Санторини:

„Зад седум планини, зад седум шуми, над вулканската купа во Санторини, 10 минути по земјотресот испишавме ново поглавје во нашата љубовна приказна. Те сакам“ – напиша таа на Инстаграм.

Каролина беше на интернационален тренинг за УЕФА судии, замина на патување околу светот, а неодамна најави дека планира повтoрно да се врати на фудбалските терени.

Повеќе фотографии од Каролина на следната страна...Би можело да ве интересира:

Бил оставен во манастир како бебе, добил страшна лузна на 2 години – Факти за фудбалерот Франк Рибер... Како бебе бил оставен на скали од манастир, а на 2 години во сообраќајка ќе ја д...
Пике со солзи во очите се прости од фудбалската кариера – По натпреварот ја бакнува новата девојка, ... „Погледнете тој ја бакнува, а таа стои вкоченето. Тој ја сака, а таа е со него с...
Федерер го исполни ветувањето кое му го даде на момче пред 5 години: „Ќе ме чекаш ли да пораснам и д... „Може ли да продолжиш да играш уште 8, 9 години за да можеме да играме заедно ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg