„Хејтери ме исмеваат дека сум премногу грд за мојата сексапилна сопруга, но не знаат за мојата автоимуна болест“

Дивајн прва му испратила порака на Скот, мислејќи дека е некој друг, но тие почнале да се допишуваат секојдневно и низ разговорите сфатиле дека имаат многу заеднички работи. По неколку години, Дивајн се преселила во САД и парот стапил во брак.

zlobni-trolovi-me-ismejuvaat-deka-sum-premnogu-grd-za-mojata-zheshka-sopruga-no-ne-znaat-za-mojata-avtoimuna-bolest-01.jpg

Скот од Тексас и неговата сопруга Дивајн, од Филипините, се заедно седум години. Но, поради разликата во нивниот физички изглед, тие се мета на злобни коментари на социјалните мрежи.

Дивајн прва му испратила порака на Скот, мислејќи дека е некој друг, но тие почнале да се допишуваат секојдневно и низ разговорите сфатиле дека имаат многу заеднички работи. По некое време, Дивајн се преселила во САД и парот се венчал.

zlobni-trolovi-me-ismejuvaat-deka-sum-premnogu-grd-za-mojata-zheshka-sopruga-no-ne-znaat-za-mojata-avtoimuna-bolest-07.jpg

Но, кога во 2021 година почнале да објавуваат видеа на ТикТок за нивната врска и љубовна приказна, стотици сурови критичари одбиле да поверуваат дека тие би можеле некогаш да бидат заедно, па коментирале дека нивната врска е лажна.

Наместо да реагираат на злобните коментари, тие почнале да споделуваат уште повеќе видеа, велејќи дека нивниот брак станал уште поцврст.

zlobni-trolovi-me-ismejuvaat-deka-sum-premnogu-grd-za-mojata-zheshka-sopruga-no-ne-znaat-za-mojata-avtoimuna-bolest-02.jpg

Инаку, некои луѓе не знаат дека Скот боледува од хронична автоимуна болест наречена Склеродермија.

Склеродермија или Системска склероза е автоимуна ревматска болест која се карктеризира со прекумерно производство и акумулација на колаген во кожата и во внатрешните органи, и со повреди на малите артерии.

Таа е хронично автоимуно нарушување кое ја зафаќа кожата, зглобовите, крвните садови и внатрешните органи.

zlobni-trolovi-me-ismejuvaat-deka-sum-premnogu-grd-za-mojata-zheshka-sopruga-no-ne-znaat-za-mojata-avtoimuna-bolest-04.jpg

Кај некои луѓе, склеродермијата ја зафаќа само кожата, додека кај останатите ги зафаќа и крвните садови, внатрешните органи или дигестивниот тракт.

Кај Скот ова нарушување почнало кога имал 13 години и го „оформила“ неговиот изглед, но тој вели дека не се очекува изгледот да му се влоши.

Тој порачува дека луѓето не смеат да бидат полни со осуда, кога не секогаш ги знаат сите факти.

zlobni-trolovi-me-ismejuvaat-deka-sum-premnogu-grd-za-mojata-zheshka-sopruga-no-ne-znaat-za-mojata-avtoimuna-bolest-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Ја мрази мојата работа, но и мене зошто си ја сакам работата“ – Канадскиот премиер за сопругата од ... „Постојат мигови кога таа ја мрази мојата работа и ме мрази мене што си ја сакам...
„Го посвоив бебето на бившата сопруга на мојот партнер, откако таа почина – го сакам како свој син“ „Знаев дека влегувам во животот на дете што никогаш не сум го сретнала и бев заг...
„Ја продавам мојата користена долна облека - заработувам над 4.000 евра месечно“ „Еден клиент сакаше само да зготвам оброк додека ја носам долната облека. Ништо ...
Маж со церебрална парализа бил „затвореник“ во својот дом: „Сопругата и нејзиниот љубовник не ми дав... „Поминав четири години во кревет, ме хранеа само колку да преживеам“, открива па...
„Веќе 2 години немам секс, мажите се плашат од мене затоа што сум премногу убава“ Шведскиот модел Амбер Јохансен две години немала секс, ниту, пак, била на љубове...
Сопружници спијат заедно со ќерките (12 и 6), јавноста ги осуди: „Ова е болно“ „Не постои поголема глупост од тоа децата да спијат во иста соба со родителите. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg