„Потрошив 50.000 долари за да личам на Мерилин Монро – мислам дека не ми стои добро“

Направила операции на градите, носот, задникот, вградила ботокс и филери, коишто сега ќе почне да ги разградува затоа што сака повторно да биде поприродна. Погледнете како изгледа пејачката која потрошила 50.000 долари за да изгледа како Мерилин Монро.

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-01.jpg

Американката Серена Смит (24) вели дека потрошила 50.000 долари во последните 6 години на естетски корекции и операции со цел да личи на нејзиниот идол, Мерилин Монро.

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-02.jpgСерена пред естетските зафати

Оваа девојка од Беверли Хилс, Калифорнија, правата операција ја направила пред неколку години, кога била на зголемување на градите, кога ја променила големината од А во D големина на корпа.

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-03.jpgСерена пред естетските зафати

За оваа процедура потрошила 7.500 долари, па потоа потрошила 12.000 долари на операција на носот и 20.000 долари за бразилско поткревање на задникот, како и дополнителни 10.000 долари за ботокс и филери во усните, образите, брадата и челото.

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-05.jpg

Но, сега донела одлука да ги разгради филерите, затоа што смета дека не ѝ помагаат.

„Брадата ми е премногу издолжена и наликувам на вонземјанин. Порано тоа ми се допаѓаше, но во животот растеме и созреваме и нашите приоритети се менуваат. Ми се допаѓаше мојот изглед, но сега мислам дека не ми стои добро“ – вели таа.

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-08.jpg

Иако се откажува од филерите, Серена не планира да се откаже од русата коса инспирирана од нејзината омилена актерка, а веќе планира да оди на уште една операција за зголемување на градите.

„Не велам дека планирам целосно да престанам со естетските корекции, но сакам работите да бидат малку поприродни и посуптилни во овој период од мојот живот.

Можеби е до годините, учиш како да си ја прифатиш убавината“ – вели Серена.

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-07.jpg

Погледнете уште неколку нејзини фотографии во продолжение:

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-12.jpg

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-11.jpg

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-10.jpg

potroshiv-50-000-dolari-za-da-licham-na-merilin-monro-mislam-deka-ne-mi-stoi-dobro-09.jpg

Б. С. Б. | Црнобело 

Би можело да ве интересира:

„На 23 години имав врска со 80-годишен старец – не ми недостасуваат неговите вилици и лошиот здив“ „Кога сте млади и ќе почнете да се гледате со повозрасни мажи сметате дека сте м...
Млада мајка мета на критики: „Ќерка ми има 8 месеци и е модел – веќе заработи 4.000 долари“ Мајка од САД вели дека ќерка ѝ го добила првиот ангажман на само пет месеци и де...
Бизарна опсесија: Близначки потрошиле над 160.000 евра на пластични операции за да личат на Барби (ф... Близначки од Англија потрошиле над 160.000 евра за пластични операции и козметич...
„Јас сум плус-сајз девојка и сакам да патувам – плаќам за 2 седишта во авион, но се соочувам со крит... Инфлуенсерката Саибра е плус-сајз девојка која сака да патува и вели дека секојп...
Ослабел 108kg, па пак се здебелил, невестата е 1.300 пати посиромашна од него - Факти за индискиот п... Младоженецот ги оставил сите со подзината уста кога ослабел 108 килограми во 18 ...
„На 16 години бев бездомник, спиев на улица, сакав да си го одземам живот - сè се смени кога ме прим... Клои Помфрет пораснала во згрижувачки дом, а станала бездомник на 16 години. Спи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg