„Што трпат децата заради нереализираните мајки?“ - Девојче во солзи вежба ритмичка гимнастика

„Моето храбро девојче“ – напиша гордата мајка до видеото на кое што се гледа како нејзината ќерка вежба ритмичка гимнастика. Освен неа, плачат и другите девојчиња во позадина, а тоа ги разгневи оние кои го изгледаа видеото. 

shto-trpat-decata-zaradi-kapricite-na-roditelite-devojche-vo-solzi-vezhba-ritmichka-gimnastika-01.jpg

Екатерина Петрова е 5-годишно девојче од Русија кое напорно вежба ритмичка гимнастика, а доказ за нејзиниот талент се големиот број дипломи и освоени трофеи.

shto-trpat-decata-zaradi-kapricite-na-roditelite-devojche-vo-solzi-vezhba-ritmichka-gimnastika-05.jpg

shto-trpat-decata-zaradi-kapricite-na-roditelite-devojche-vo-solzi-vezhba-ritmichka-gimnastika-06.jpg

Нејзината мајка, сакајќи да покаже дека зад успесите стои само труд и напорна работа, на Инстаграм објави видео на кое се гледа како девојчето во солзи вежба за да го истегне телото, а плачат и другите девојчиња околу неа.

„Моето храбро девојче“ – напиша мајката.

View this post on Instagram

A post shared by Петрова Екатерина (@kat_petrova_2017)

Но, коментарите до видеото воопшто не се позитивни и голем број родители не се согласни дека ова е оправдано.

„Ова е жалосно и бесчувствително“;

„Ова е злоупотреба, гледате ли дека сите деца плачат“

shto-trpat-decata-zaradi-kapricite-na-roditelite-devojche-vo-solzi-vezhba-ritmichka-gimnastika-03.jpg

„Која е поентата на ова, ако детето плаче?“;

„Типичен пример за мајки што сакаат децата да им ги исполнат соништата. Тоа се фрустрирани родители што сакаат да го исполнат сопствениот живот преку болката на детето“ – стои во дел од коментарите.

shto-trpat-decata-zaradi-kapricite-na-roditelite-devojche-vo-solzi-vezhba-ritmichka-gimnastika-04.jpg

На ТикТок страната на тренерот на девојчето се објавени повеќе видеа каде следбениците ја прашуваат зошто ги малтретира девојчињата толку многу, а таа само објави видео на кое се гледа дека по напорните тренинзи малата Екатерина постигнува неверојатни успеси на натпреварите.

@all.stars.acadamy

Replying to @hayuta426 #duet #foryou #ALLSTARS #tiktokviral #foryourpage #officialandyke🇰🇪 #patinajedecarreras #skate #syncro #hank #ugandanstiktok #ugandanstiktok #mikeyvsdrcephco #hank #CapCut #syncro #skate

♬ original sound - ALL*STARS ACADEMY

Што мислите вие? Во ред ли е децата од најмала возраст да трпат вакви напорни тренинзи за да ги исполнат своите соништа и дали се тоа соништа на децата или на родителите?

Погледнете уште неколку фотки од Екатерина во продолжение:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ја советувам ќерка ми да се омажи богато - подобро да живее на висока нога, отколку да страда за па... „Ќерка ми си го троши времето на кретени со кои разговара онлајн и тие муабети н...
Момче (10) се ожени со својата детска љубов, 12 дена пред таа да почине од леукемија „Повеќето деца сакаат да одат во Дизниленд, но таа отсекогаш сакаше да биде сопр...
„Ги терам синовите од џепарлакот да плаќаат и за сметките – нека се учат од мали“ Дали деца на 6 години треба да размислуваат за сметки и пари? Синовите на оваа А...
„Бев сиромашна самохрана мајка, а денес сум сопруга на милионер - сите велат дека сум се омажила за ... „Останав бремена на 18 години, дечко ми ме остави во осмиот месец од бременоста,...
„Ангелот на смртта“ - Жена од САД отворила клиника за гладни деца во Уганда, ги лекувала без лиценца... Тврдејќи дека била испратена на мисија од Бог, Американката Рене отворила клиник...
„Сакам да си најдам маж кој ќе ме финансира, а јас само да си седам дома и да ги чувам децата“ „Се знае - мажот се грижи за жената, а таа се грижи за децата. Мажот со кој ќе б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg