Пустошот после ураганот Ирма (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 21-10-2019


Пустошот после ураганот Ирма (фото)

Ураганот Ирма веќе се вброи помеѓу најсилните урагани кои пустошеле низ Соединетите Американски Држави, а сè уште претставува опасност за населението во тој регион.

posledicite-od-uraganot-irma-vo-sad-foto-01.jpg

Штетите се огромни, а бројот на жртви секојдневно се зголемува. Овој ураган сруши неколку рекорди во историјата на природните катастрофи во регионот на цела Америка:

Повеќе од шест милиони луѓе беа евакуирани од Флорида, што е најголема бројка на евакуирано население досега.

Скоро 95% од зградите во Барбуда беа оштетени за време на Ураганот Ирма.

Ирма е најсилниот ураган што некогаш се случил во околината на Мексиканскиот Залив и Карипското Море.

Досега никаде не биле измерени ветрови со јачина од 297 километри на час што севкупно траеле 37 часа.

Погледнете дел од фотографиите кои сведочат за моќта на ураганот Ирма и неговите последици:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Убавата страна на Северна Кореја низ фотки Насмеани ученици во униформи, хотели со футуристички дизајн, забава со куглање.....
Непријатни фотки: Сечење на дел од ушите - бизарен потег на маж го кре... Сме виделе многу бизарни трендови во последно време, но последниот ги преминува ...
17 фотки кои ќе ве натераат повторно да се вљубите во светот Често на констатацијата дека не постои поубаво место за живот знаеме да се пошег...