Ќебапи и риба за младолик изглед - Ќе погодите ли колку години има оваа турска пејачка?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Ќебапи и риба за младолик изглед - Ќе погодите ли колку години има оваа турска пејачка?

Ајда Пекан е турска пејачка, која изгледа неверојатно и сме сигурни дека кога ќе ги погледнете нејзините фотографии, нема да погодите колку години навистина има. 

kebapi-i-riba-za-mladolik-izgled-kje-pogodite-li-kolku-godini-ima-ovaa-turska-pejachka-01.jpg

Верувале или не, прекрасната пејачка во февруари оваа година ќе наполни 72 години.

Нејзината формула за младолик изглед се редовните тренинзи, козметичка хирургија, спа третмани за против стареење, како и јадењето месо и риба.

На социјалните медиуми Ајда има изјавено: „Секогаш внимавам што јадам. Но, не можам да кажам дека го лимитирам изборот на храна. На пример, многу сакам ќебапи и риба.“

72-годишната пејачка има преку 400.000 следбеници на нејзиниот Инстаграм профил и постојано објавува фотки од нејзиниот гламурозен живот.

View this post on Instagram

Dun geceden

A post shared by Ajda Pekkan (@ajdapekkan) on

Нејзиниот совет за младолик изглед, кој можете и вие да го  практикувате доколку сакате на 70 години да изгледате како неа, е следниов:

„Пешачам и пијам многу вода. Не можам да го замислам животот без вода. Секое утро пијам мешавина од ѓумбир, лимон и мед во чаша вода. Никогаш не сум посакувала да бидам фигура за прекрасна жена, но секогаш сум се грижела за своето тело. Генетиката и спортот се многу важни за да останете во форма.“

Инспирирајте се од нејзиниот изглед и свежина кои секој би посакал да ги има на нејзина возраст:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку чини во Јапонија некој да ве слуша како цимолите 1 час? Ве нервира дождот, студеното време, политиката, воздухот, партнерот, работата......
Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...

Спонзорирани линкови: