Чудни фотки кога Ким Џонг Ун се обидува да се однесува нормално
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Чудни фотки кога Ким Џонг Ун се обидува да се однесува нормално

Секогаш насмеан со тврдокорни ставови околу управувањето на Северна Кореја, Ким Џонг Ун е вистинска мистерија за светот.

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-01.jpg

Лидерот на Северна Кореја ги полни медиумите со својот чуден начин на функционирање.

Но, работите во последно време се менуваат. Тој се состана со Доналд Трамп, но и со други светски лидери и Северна Кореја сè повеќе ја отвора кон светот.

Сепак, неговите чудни навики ги задржува, како носењето на свој приватен тоалет на патувањата.

Лидерот кој многумина го прогласуваат за диктатор и за неговото име се врзуваат многу тајни и контроверзии, во некои ситуации се обидува да изгледа нормално и резултатот е ваков:

Кога сака да им даде поддршка на работниците...

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-02.jpg

Кога ја нагласува вредноста на семејството...

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-10.jpg

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-07.jpg

Кога сака да види како изгледа процесот на производство...

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-05.jpg

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-09.jpg

Кога сè извршува со насмевка...

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
12 чудни навики на луѓето низ земјите во светот Зошто во Кореја не смеете да си сипете пијалак сами, а во Тајван не смеете да до...
14 работи кои ќе беа дел од вашиот живот ако бевте родени во Северна Кореја Ќе си купевте апликација за телефон буквално од продавница, ќе изберевте од пост...