Чудни фотки кога Ким Џонг Ун се обидува да се однесува нормално
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Чудни фотки кога Ким Џонг Ун се обидува да се однесува нормално

Секогаш насмеан со тврдокорни ставови околу управувањето на Северна Кореја, Ким Џонг Ун е вистинска мистерија за светот.

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-01.jpg

Лидерот на Северна Кореја ги полни медиумите со својот чуден начин на функционирање.

Но, работите во последно време се менуваат. Тој се состана со Доналд Трамп, но и со други светски лидери и Северна Кореја сè повеќе ја отвора кон светот.

Сепак, неговите чудни навики ги задржува, како носењето на свој приватен тоалет на патувањата.

Лидерот кој многумина го прогласуваат за диктатор и за неговото име се врзуваат многу тајни и контроверзии, во некои ситуации се обидува да изгледа нормално и резултатот е ваков:

Кога сака да им даде поддршка на работниците...

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-02.jpg

Кога ја нагласува вредноста на семејството...

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-10.jpg

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-07.jpg

Кога сака да види како изгледа процесот на производство...

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-05.jpg

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-09.jpg

Кога сè извршува со насмевка...

chudni-fotki-koga-kim-jong-un-se-obiduva-da-se-odnesuva-normalno-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
19 чудни работи во Кина кои ќе ги изненадат Европејците Носат риба во вдлабнатината кај клучната коска на вратот за да им покажат на луѓ...
12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...