13 работи кои ги има во Јапонија, а му требаат на целиот свет


13 работи кои ги има во Јапонија, а му требаат на целиот свет

Во болниците, банките и други институции има на располагање очила со различен диоптер за луѓето кои си ги заборавиле дома.

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-01.jpg

Во Јапонија има низа уникатни продукти кои го олеснуваат животот. Останатите земји сигурно посакуваат дел од нив.

Работи кои ги има во Јапонија, а му требаат на целиот свет:

Компресирана памучна маица

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-02.jpg

Хартија за мобилен телефон

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-03.jpg

Перница со висина, дебелина и тврдина која на вас ви одговара

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-05.jpg

Тестенини со вкус на чипс

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-04.jpg

Во болниците, банките и други институции има очила со различен диоптер за луѓето кои си ги заборавиле дома

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-06.jpg

Леб од која е отстранета кората

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-07.jpg

Колички за деца на располагање во продавниците за родителите кои дошле со деца, но без колички

13-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-mu-trebaat-na-celiot-svet-08.jpg

Уште 6 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се можни само во Азија Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...
14 работи кои ќе беа дел од вашиот живот ако бевте родени во Северна Кореја Ќе си купевте апликација за телефон буквално од продавница, ќе изберевте од пост...
10 работи на кои не можам да се навикнам и по 5 години живот во САД Кажување на непријатни приказни пред луѓето што не се доволно блиски и мотото „ш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg