12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас

„По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на него“ - само еден од примерите кои говори за моќта на љубовта.

13-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubav-ako-ja-vidime-ljubovta-okolu-nas-01.jpg

Емоциите го прават светот убав. Дури и кога се соочуваме со тешки животни предизвици, ако има љубов околу нас сè е подобро.

Ситуации што се доказ за тоа:

Тие се во брак 60 години. Таа има деменција и доживеала удар, но тој сè уште е покрај неа, како и секогаш.

13-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubav-ako-ja-vidime-ljubovta-okolu-nas-02.jpg

Куче заспало на клупа во скутот на неговиот сопственик.

13-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubav-ako-ja-vidime-ljubovta-okolu-nas-03.jpg

Маж од Саудиска Арабија ја учи неговата сопруга да вози.

13-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubav-ako-ja-vidime-ljubovta-okolu-nas-04.jpg

Семејство го прикажува вистинското значење на празниците - ако сте сами за празниците влезете за прегратка, не мора да купувате ништо.

13-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubav-ako-ja-vidime-ljubovta-okolu-nas-05.jpg

„На ќерка ми ѝ кажав дека не заработив пари овој месец. Кога се разбудив ме дочека ова писмо.“

13-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubav-ako-ja-vidime-ljubovta-okolu-nas-06.jpg(Тато ти оставив малку пари)

Жена го слави последниот ден од хемотерапијата поради ракот на дојка.

13-foto-dokazi-deka-svetot-e-ubav-ako-ja-vidime-ljubovta-okolu-nas-07.jpg

Уште 6 фото докази на следната страна....Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
11 докази за мрачната страна на Париз Навечер покрај реката Сена има многу стаорци, поточно во Париз живеат 2 пати пов...
Опасни патишта од кои ќе ви застане здивот ако треба да поминете низ нив (фото) Неверојатните пејзажи од природата низ светот претставуваат предизвик за оние ко...