Како изгледаат популарните грчки летувалишта покриени со снег? (фото)


Како изгледаат популарните грчки летувалишта покриени со снег? (фото)

Сите сме научени да уживаме во убавините на Грција во летниот период, но очигледно најпопуларните летувалишта се подеднакво магични и во зима. 

kako-izgledaat-popularnite-grchki-letuvalishta-pokrieni-so-sneg-foto-01.jpg

Деновиве, многу места во Грција се покриени со снег, а покрај оние кои паничат, има и такви кои уживаат во снежната покривка низ прекрасните места.

Па така популарната Orange Beach на вториот крак Ситонија, во зима изгледа вака:

" data-width="630" data-show-text="false">
" class="fb-xfbml-parse-ignore">

Orange beach Sarti....now

Posted by SARTI Sithonia Halkidiki - Hotel Association of Sarti on Friday, 4 January 2019

" data-width="630" data-show-text="false">Никити, Сарти, Врасна, Паралија, Крф, Парга се само дел од грчките места покриени со снег, а тие кои се таму не пропуштија да направат зимски фотки.

Дел од објавите кои полека ги полнат социјалните мрежи од снежната бајка во Грција:

" data-width="630" data-show-text="false">
" class="fb-xfbml-parse-ignore">

 

Posted by Hotel Odyssea on Friday, 4 January 2019

https://www.instagram.com/p/BsLZ9ddgoX0/

https://www.instagram.com/p/BsNjmaABMkv/

View this post on Instagram

Slika govori hiljadu reci

A post shared by Luka Pantovic (@pantovic_luka) on

https://www.instagram.com/p/BsNiRh0hm-3/

https://www.instagram.com/p/BsNclpHhi4u/

View this post on Instagram

Από χιόνι είμαστε καλά!

A post shared by Caldera Bar (@caldera_bar) on

View this post on Instagram

Let it snow❄

A post shared by ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΕΙΡΔΑΡΗ🎀 (@dimitra_chirdari) on

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Непријатни фотки: Сечење на дел од ушите - бизарен потег на маж го крена светот на нозе Сме виделе многу бизарни трендови во последно време, но последниот ги преминува ...
10 фото докази дека луѓето немаат никаква култура По улици, на тротоари, во продавници, во кафулиња – луѓето во денешно време сека...
12 болни фото споредби од Нотр Дам пред и по пожарот Драматична и тажна прошетка низ Нотр Дам пред и по пожарот, преку фотографии. Ис...

Најчитани неделава