32 фотографии што го прикажуваат животот во таинствената Северна Кореја
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


32 фотографии што го прикажуваат животот во таинствената Северна Кореја

Многу користат јавен превоз, а на станиците наместо реклами има пропаганден материјал во корист на власта.

32-fotografii-shto-go-prikazhuvaat-zhivotot-vo-tainstvenata-severna-koreja-01.jpg

За Северна Кореја и лидерот Ким Џонг Ун постојано има контроверзни информации во медиумите.

Оваа затворена земја и начинот на живот во неа се интрига за останатиот дел од светот.

Од војската до градинките, како функционираат работите таму?

Ѕирнете во секојдневниот живот во Северна Кореја:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 фотографии кои ја прикажуваат мрачната страна на животот во Русија Метрото во Москва е преоптоварено од луѓе, а во Русија се најстудените градови н...
Тераси на покривите, животот почнува на 40 години: 9 факти за животот ... Не е важно што ќе кажат другите, па така се прекршуваат стандардите за убавина, ...
Последиците од разорното цунами и ерупцијата на вулкан во Индонезија (... Автомобили биле влечени од брановите и по 10 метри, стотици домови, плажи, детск...