„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија 82 години брак


„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија 82 години брак

Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле еден во друг и стапиле во брак 2 години подоцна.

bidete-fini-eden-kon-drug-toj-ima-103-godini-taa-100-i-proslavija-82-godini-brak-01.jpg

Тие ја прославија 82-рата годишнина од брак и го дадоа најдобриот совет за врските.

Д. В. Вилијам (103) и Вили Вилијамс (100) од Северна Каролина имаа прослава по повод нивниот долг брак со 115 пријатели и членови од нивното семејство.

Парот откри дека тајната на успешниот брак е да бидете фини еден кон друг и да не се расправате, туку кога има недоразбирање да седнете и да зборувате. Вие сте тим кој треба да го одржи добриот брак.

bidete-fini-eden-kon-drug-toj-ima-103-godini-taa-100-i-proslavija-82-godini-brak-05.jpg

„Комуникацијата, љубовта и вложувањето труд заедно се тајната. Плус, мора да бидете најдобри пријатели. Ние уживаме минувајќи го најголемиот дел од времето заедно правејќи едноставни работи како гледање телевизија и решавање крстозборки“, порачуваат тие.

Инаку, нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле еден во друг и стапиле во брак 2 години подоцна.

bidete-fini-eden-kon-drug-toj-ima-103-godini-taa-100-i-proslavija-82-godini-brak-07.jpg

bidete-fini-eden-kon-drug-toj-ima-103-godini-taa-100-i-proslavija-82-godini-brak-06.jpg

bidete-fini-eden-kon-drug-toj-ima-103-godini-taa-100-i-proslavija-82-godini-brak-04.jpg

bidete-fini-eden-kon-drug-toj-ima-103-godini-taa-100-i-proslavija-82-godini-brak-03.jpg

bidete-fini-eden-kon-drug-toj-ima-103-godini-taa-100-i-proslavija-82-godini-brak-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Таа имала 14 години, а тој 18 кога станале родители за првпат - сега имаат 21 дете Откако открија дека на 13 години забременила за прв пат, најголемото семејство в...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg