Како најубавиот базен на светот стана мета на потсмев?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Како најубавиот базен на светот стана мета на потсмев?

Базенот на врв од зграда со панорамски поглед на Лондон ќе биде спектакуларен, но еден детаљ ги збуни сите.

kako-najubaviot-bazen-na-svetot-stana-meta-na-potsmev-01.jpg

Во Лондон планирано е да се изгради првиот бесконечен базен на врвот од кула со 55 ката. Од него ќе може да се ужива во панорамски поглед на Лондон од 360 степени.

kako-najubaviot-bazen-na-svetot-stana-meta-na-potsmev-02.jpg

Во базенот ќе има 600.000 литри вода, а веќе осамнаа фотографии како би изгледал тој.

kako-najubaviot-bazen-na-svetot-stana-meta-na-potsmev-04.gif

Краевите на базенот ќе бидат проѕирни и сè ќе се гледа совршено јасно. Дури и подот на базенот ќе биде проѕирен, па посетителите ќе можат да ги гледаат пливачите оддолу.

kako-najubaviot-bazen-na-svetot-stana-meta-na-potsmev-03.jpg

Но, фотографиите од тоа како ќе изгледа овој спектакуларен базен станаа мета на потсмев затоа што нејасно е како луѓето ќе влегуваат и излегуваат од овој базен.

kako-najubaviot-bazen-na-svetot-stana-meta-na-potsmev-06.jpg

Сепак, дизајнерите мислеле и на тоа, па ќе има ротирачки спирални скали кои ќе бидат како во цевка и ќе ве издигнат кон базенот.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава