Инстаграм фотки од туристите што ги посетуваат Чернобил и Припјат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Инстаграм фотки од туристите што ги посетуваат Чернобил и Припјат

Град на духови и пустош... Кои локации им се омилени на туристите за позирање на местото на ужасната нуклеарна катастрофа?

instagram-fotki-od-turistite-shto-gi-posetuvaat-chernobil-i-pripjat-01.jpg

По успехот на серијата Чернобил светската јавност се заинтересира за местото на најголемата нуклеарна катастрофа на сите времиња.

Туристи од целиот свет почнаа да ги посетуваат Чернобил и Припјат, а украинските туристички агенции кои нудат вакви тури велат дека по серијата бележат раст на интерес за овие места од 40%.

Како изгледаат фотките што го објавуваат туристите оттаму:

https://www.instagram.com/p/ByiRwU5izlv/

View this post on Instagram

Hotel 🔑

A post shared by Laura Matuszczyk (@horkruks) on

View this post on Instagram

Ghost Town..

A post shared by Marco Vinicius Martini Gomes (@marcoviniciusmg) on

View this post on Instagram

Children’s school in Pripyat

A post shared by Kako Zamanov (@kzamanov) on

Уште 7 фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Туристите разочарани: Зошто го тргнаа легендарниот знак „I amsterdam“? Ако сте го посетиле Амстердам, тогаш сигурно сте се сликале со знакот „I amsterd...
Како Инстаграм фотката од јајце го надмина рекордот на Кајли Џенер од ... Ако мислевте дека само инфлуенсерите може да добијат огромен број лајкови на Инс...
„Route 66“ - најдобриот автопат на светот за Инстаграм фотки Прекрасни зајдисонца, карпесто крајбрежје, кањони и што уште не ќе сретнете доде...