Детален преглед на педофилскиот остров за оргии на милијардерот Џефри Епстајн
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Детален преглед на педофилскиот остров за оргии на милијардерот Џефри Епстајн

Обвинет е за трговија со малолетни девојки и сексуално искористување, а сето ова го спроведувал од рајски остров на Карибите.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-01.jpg

Осудениот сексуален престапник милијардерот Џефри Епстејн (66) има многу недвижнини, а поседува и 2 приватни острови на кои се одвивале низа од неговите нелегални активности.

Американскиот инвеститор и финасиер е обвинет за сексуално искористување на низа девојки од по 14 години, трговија со луѓе, како и за детска порнографија.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-04.jpg

Епстејн има сексуално напаѓано и Victoria’s Secret модели во хотелски соби кои наводно ги викал на кастинзи, благодарение на неговите врски во високите општествени кругови.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-02.jpg

Ако е осуден, може да се соочи со 45 години затворска казна.

Toj поседува два приватни острови.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-07.jpg

Факти за неговиот имот:

Во 1998 година тој го купил островот Little St. James, кој е дел од Девствените острови на Карибите.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-08.jpg

Островот локалците го нарекуваат уште и „педофилски остров“ и „остров на оргии“.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-09.jpg

Епстејн го купил островот за 7.95 милиони долари.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-10.jpg

На Little St. James Џефри носел малолетни девојки со приватен џет.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-11.jpg

На островот има 5 градби и тоа вила, библиотека, кино итн.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-14.jpg

Главната градба има тиркизен покрив.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-12.jpg

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-15.jpg

На островот има и чудна градба во вид на храм со бело-сини линии, на кој наводно има врата која е дизајнирана да бидете „заробени“ внатре. Градбата имала и златен покрив, но ја однел ветрот. За намената на градбата постојат низа контроверзни претпоставки.

detalen-pregled-na-pedofilskiot-ostrov-na-milijarderot-djefri-epstajn-13.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фантомски остров кој е видлив еден ден на секои 7 години Според античка ирска легенда Hy-Brasil е остров скриен во магла, кој се појавува...
Село на лисици, остров на духови: 12 чудни работи кои ги има во Јапонија Од шума на самоубиства до залив со светлечки лигњи, Јапонија дефинитивно е прика...
Островот во Исланд на кој не смее да стапне човечка нога (фото) Знаеме дека човекот по природа е љубопитен, па од таа љубопитност ги истражува и...

Спонзорирани линкови: