Ботокс и уште 11 ужасни работи што родителите им ги прават на малите мисици
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Ботокс и уште 11 ужасни работи што родителите им ги прават на малите мисици

Од давање алкохол до депилирање на бикини зоната, какви работи им прават монструозните родители на овие девојчиња?

solarium-botoks-i-ushte-10-uzhasni-raboti-shto-roditelite-im-gi-pravat-na-malite-misici-01.jpg

Од 2011 година стартуваше шоуто Toddlers & Tiaras, каде мали девојчиња се натпреваруваат на избори за убавина.

Но, и покрај популарноста на шоуто, многумина се згрозени од начинот на живот на малите мисици и третманите на кои нивните родители ги подложуваат.

Дел од најмрачните работи кои родителите им ги прават на некои од овие мисици:

- Им даваат сок во кој има додадено алкохол за тие да бидат постојано ведри и насмеани пред камерите и ова го нарекуваат рајски енергетски пијалак.

solarium-botoks-i-ushte-10-uzhasni-raboti-shto-roditelite-im-gi-pravat-na-malite-misici-02.jpg

- Им ставаат ботокс на лицето „превентивно“ за да немаат брчки во иднина.

solarium-botoks-i-ushte-10-uzhasni-raboti-shto-roditelite-im-gi-pravat-na-malite-misici-03.jpg

- Им ја депилираат бикини зоната.

solarium-botoks-i-ushte-10-uzhasni-raboti-shto-roditelite-im-gi-pravat-na-malite-misici-04.jpg

- Им ставаат инјекции против болка кога девојчињата се жалат дека не можат да го издржат темпото.

solarium-botoks-i-ushte-10-uzhasni-raboti-shto-roditelite-im-gi-pravat-na-malite-misici-05.jpg

- Им ставаат лажни гради.

- Ги облекуваат во секси фустани и високи потпетици.

solarium-botoks-i-ushte-10-uzhasni-raboti-shto-roditelite-im-gi-pravat-na-malite-misici-06.jpg

- Им ставаат тони крема за самопотемнување.

Уште 6 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

14 работи кои ќе беа дел од вашиот живот ако бевте родени во Северна К... Ќе си купевте апликација за телефон буквално од продавница, ќе изберевте од пост...
10 работи на кои не можам да се навикнам и по 5 години живот во САД Кажување на непријатни приказни пред луѓето што не се доволно блиски и мотото „ш...
Работи кои може да ги видите само во Јапонија, дури и ако сте патувале... Јапонците имаат посебен начин на живот и нивната култура и секојдневие се целосн...