Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг

Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди својата внука.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-01.jpg

Бабата што ја роди својата внука во 60-тите години од животот откри дека тоа не било ништо поинаку од кога ги родила своите деца пред 30 години. Призна дека се изненадила од публицитетот затоа што сметала дека нè направила голема работа.

Сесил Елеџ (61) од Небраска се согласила да биде сурогат мајка за нејзиниот син Метју (32) и неговиот сопруг Елиот (29). Тие се венчале во 2015 година и одамна размислувале да основаат семејство со помош на сурогат мајка.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-02.jpg

26-годишната сестра на Елиот се понудила да донира јајце клетки, додека Сесил да го носи бебето.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-03.jpg

Иако раѓала пред 30 години, а пред 10 години минала низ менопауза, Сесил прифатила да се обиде да му помогне на синот и неговиот партнер.

По низа тестови докторите ѝ кажале дека има тело на 40 годишна жена. Таа забременила од првиот обид и ја родила внуката Уна.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-05.jpg

Дел од јавноста го прогласи потегот за контроверзен, додека дел ѝ честиташе на Сесил за храброста.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30-годишна жена од САД која очекува дете со 60-годишниот сопруг, стана мета на осуда и онлајн критик... „Жално е што бебето нема да може да го гледа татко му долго жив“, „Тоа дете нема...
Украинка (30) гордо ја носи седата коса долга 1,5 метри: „Ја мијам еднаш неделно, некогаш не ја чешл... Ана има 30 години и коса која почнала да ѝ побелува на само 13-годишна возраст. ...
Сопруга убавица и 4 деца: Факти за Ник Вујичиќ, мажот роден без раце и нозе, за кој само небото е гр... На крајот од 2021-ва година инспиративниот маж со српско потекло го прослави род...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg