61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг


61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг

Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди својата внука.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-01.jpg

Бабата што ја роди својата внука во 60-тите години од животот откри дека тоа не било ништо поинаку од кога ги родила своите деца пред 30 години. Призна дека се изненадила од публицитетот затоа што сметала дека нè направила голема работа.

Сесил Елеџ (61) од Небраска се согласила да биде сурогат мајка за нејзиниот син Метју (32) и неговиот сопруг Елиот (29). Тие се венчале во 2015 година и одамна размислувале да основаат семејство со помош на сурогат мајка.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-02.jpg

26-годишната сестра на Елиот се понудила да донира јајце клетки, додека Сесил да го носи бебето.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-03.jpg

Иако раѓала пред 30 години, а пред 10 години минала низ менопауза, Сесил прифатила да се обиде да му помогне на синот и неговиот партнер.

По низа тестови докторите ѝ кажале дека има тело на 40 годишна жена. Таа забременила од првиот обид и ја родила внуката Уна.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-05.jpg

Дел од јавноста го прогласи потегот за контроверзен, додека дел ѝ честиташе на Сесил за храброста.

61-godishna-baba-im-rodi-dete-na-sinot-i-negoviot-soprug-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

57-годишна жена вели дека тајната на младоста е сексот со мажи под 30 години „Не губам време во животот грижејќи се што мислат луѓето зошто спијам со помлади...
24-годишна девојка доби бебе со својот 69-годишен маж, со чиј син одела во училиште Парот отворено вели дека сексуалниот живот е најдобрата работа во нивната врска,...
Баба (88) и дедо (91), кои се 61 година во брак, заедно ја победија короната Мајкл, на кој му биле прогнозирани само уште 48 часа живот, велел дека сака да з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg