Зошто норвешката принцеза се откажа од круната?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Зошто норвешката принцеза се откажа од круната?

Принцезата на Норвешка одлучила да се откаже од кралската титула, а причината изненади многумина.

zosto-norveskata-princeza-se-otkaza-od-krunata-001.jpg

Наводно, принцезата Марта има амбиции да стане влијателна Инстаграм личност, односно спиритуален инфлуенсер.

Пред некое време принцезата беше критикувана дека го искористила својот наследен статус во работни цели, кога заедно со момчето Дурек Верет биле домаќини на некоја прослава.

Иако тоа била нивна деловна прослава, таа го користела својот статус како би добила поголем успех.

Откако се извини на јавноста за својата непромисленост, сега објави дека се откажува од кралската титула. Својата круна нема да ја истакнува, ниту користи, освен на официјални приеми.

Принцезата сака да стане позната по своите духовни успеси, а дури има напишано книга на оваа тема.

Исто така, држи семинари каде со учесниците расправа на прашања поврзани за духовноста и развојот.

View this post on Instagram

Happy summer!!! #summervibes #summer #happy

A post shared by Princess Märtha Louise (@princessmarthalouise) on

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Распеана Колинда: Најдобрите „изведби“ на лидерот на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ никогаш не криела дека обожава да пее, а во својот манд...
21-годишна девојка објави фотка во бикини со целулит и откри како си г... Девојка која шири позитива и нема комплекси, објавува фотки на Инстаграм во кои ...
Маж ја уценил сопругата да бира помеѓу него и кучињата – таа одбрала д... Некои луѓе ги бираат животните пред луѓето, а токму таква одлука донела Лиз, ког...