Се сеќаваме: На овој ден, пред 18 години, речиси 3000 луѓе не го дочекаа новиот ден...


Се сеќаваме: На овој ден, пред 18 години, речиси 3000 луѓе не го дочекаа новиот ден...

nikogash-da-ne-zaboravime-18-godini-od-napadot-na-kulite-bliznachki-01.jpg

На овој ден, пред 18 години, 246 луѓе се подготвувале за нивниот утрински лет. 2,606 луѓе се подготвувале за работниот ден. 

343 пожарникари се подготвувале за нивната смена. 60 полицајци се подготвувале за утринската патрола. 8 медицински лица се подготвувале да спасуваат животи.

Но, ниту еден од нив не го дочекал 10 часот наутро на 11-ти септември 2001-ва година. Во само еден момент, животот може целосно да ви се промени.

nikogash-da-ne-zaboravime-18-godini-od-napadot-na-kulite-bliznachki-02.jpg

Денес, додека сте живи, уживајте во секој ваш здив и вечер, пред да одите на спиење и да се подготвите за утрешниот ден, бакнете ги оние што ги сакате, прегрнете ги малку посилно и ниту една секунда од животот не ја трошете залудно.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дожд од живи риби, уништени патишта: Како изгледа Малта по силната бура? (фото+видео) Силна бура на Малта предизвика силни ветрови и огромни бранови заради што почнал...
Тераси на покривите, животот почнува на 40 години: 9 факти за животот во Шпанија Не е важно што ќе кажат другите, па така се прекршуваат стандардите за убавина, ...
9 луѓе ги откриваат нивните најмрачни семејни тајни „Татко ми има дете со љубовницата. Слушнав додека зборуваше на телефон, а мајка ...

Најчитани неделава