Девојче од Сараево ѝ испратило писмо на кралицата Елизабета - и добило одговор!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 21-10-2019


Девојче од Сараево ѝ испратило писмо на кралицата Елизабета - и добило одговор!

Асја Исовиќ е 9-годишна уметница од Сараево. Таа решила да ѝ прати разгледница на кралицата Елизабета и песна, а сосема неочекувано добила и одговор.

devojche-od-saraevo-i-ispratilo-pismo-na-kralicata-elizabeta-i-dobilo-odgovor-01.jpg

„Пристигна одговорот на Нејзиното Височество. Не можам да верувам дека се случи ова. Ова ќе биде една од најубавите работи во мојот живот“, стои во описот на фотографијата со одговорот што ја споделила Асја.

devojche-od-saraevo-i-ispratilo-pismo-na-kralicata-elizabeta-i-dobilo-odgovor-03.jpg

devojche-od-saraevo-i-ispratilo-pismo-na-kralicata-elizabeta-i-dobilo-odgovor-04.jpg

Во писмото што го добила стои:

„Кралицата побара да ти се заблагодарам за рачно изработената разгледница, песната и прекрасните цртежи што ѝ го испрати на Нејзиното Височество.

Иако таа не е во можност лично да ти одговори, кралицата е воодушевена од твоето внимание и ги цени времето и трудот што си ги одвоила за да ги направиш разгледницата и подароците.“

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Таа имала 14 години, а тој 18 кога станале родители за првпат - сега и... Откако открија дека на 13 години забременила за прв пат, најголемото семејство в...
Таа е 104 килограми потешка од својот сопруг и 11 години постара (фото... Овој уникатен пар вели дека секојдневно се соочува со предрасуди, но не се замор...
„Поубава ми беше пред операциите“: Што откри младоженецот за најозбору... Таа е доказ во колкава мера естетските корекции може да ѝ го променат личниот оп...