Како изгледа животот на Ана од Загреб со потомок на канибал среде „недојдија“? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Како изгледа животот на Ана од Загреб со потомок на канибал среде „недојдија“? (фото)

Живее на „крајот од светот“ со „најнесоодветниот“, сама си ја одгледува храната што ја јаде и не користи декоративна козметика, па кој рече дека животот треба да се живее според правила?

kako-izgleda-zhivotot-na-ana-od-zagreb-so-potomok-na-kanibal-srede-nedojdija-foto-01.jpg

Дали на моменти сонувате да излезете од сивилото на секојдневието? Некои луѓе го живеат овој сон. Ана Бакран е храбра млада девојка од Загреб која одлучи дека Хрватска е претесна за нејзините апетити за авантура, па тргна по доза адреналин низ светот.

Започнала со авто стоп да го крстосува светот од 2013 година за по 25 минати држави да ја пронајде својата среќа на мал остров среде Пацификот. Ана за својот живот на островот без семафори и без урбана џунгла пишува во своите книги и на својот Фејсбук профил.

Таму таа пронаоѓа вистинска љубов. Се свршува со Танги, кој е потомок на канибал, и останува да живее на малиот остров Нуку Хива.

Ова племе порано било познато по храбрите воини и канибализмот, но денес работите се променети и главна занимација им е ловот.

Погледнете како изгледа животот на Ана низ фотографии:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
10 фото докази дека луѓето немаат никаква култура По улици, на тротоари, во продавници, во кафулиња – луѓето во денешно време сека...
Тераси на покривите, животот почнува на 40 години: 9 факти за животот во Шпанија Не е важно што ќе кажат другите, па така се прекршуваат стандардите за убавина, ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава