Филип Морис Интернешнел добитник на наградата за најиновативна компанија за 2020 година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Филип Морис Интернешнел добитник на наградата за најиновативна компанија за 2020 година

Business Intelligence Group ја награди компанијата за постојано доставување иновативни решенија

filip-moris-international-dobitnik-na-nagradata-za-najinovativna-kompanija-za-2020-godina-01.jpg

Филип Морис Интернешнл (PMI) ја освои наградата за иновации за 2020 година на Business Intelligence Group (BIG) во категоријата „Организација”. Наградата на компанијата ѝ беше доделена за иновациите кои ги пласира на пазарот во време кога ја продолжува целосната деловна трансформација за да обезбеди иднина без чад и да ги замени цигарите со подобри алтернативи за оние возрасни лица кои инаку би продолжиле да пушат. Лидер во иновацијата е IQOS, уред кој го загрева а не го гори тутунот, и на тој начин го елиминира чадот и ослободува околу 95% помалку штетни состојки притоа овозможувајќи го потребното и бараното искуство на возрасните пушачи кои не можат или не сакаат да се откажат од пушење. Притоа, IQOS е прв, но не и единствен производ од портфолиото на производи со намален ризик на PMI.

BIG наградите за иновации ги препознаваат организациите, производите и луѓето кои носат новини во животот на другите. Организации ширум светот ги доставија своите неодамнешни иновации на разгледување, а номинациите беа оценети од избрана група деловни лидери и директори.

„Големо задоволство е што продолжуваме да бидеме признати од пошироката деловна заедница за иновациите што го поттикнуваат нашиот напредок кон иднината без чад. Додека продолжуваме со најголемата трансформација во историјата на нашата компанија, со јасен поглед кон иднината без чад, ние постојано се откриваме себеси, нашето портфолио на производи и начинот на работа за да обезбедиме подобри алтернативи за милиони мажи и жени кои пушат,” изјави Јацек Олцак, главен оперативен директор во PMI.

„Иновациите станаа главна тема на компаниите во речиси сите индустрии, а победниците оваа година сведочат за креативноста, страста и упорноста на поединците ширум светот. Ние сме воодушевени што го наградивме Филип Морис, бидејќи тие водат со примери и постигнуваат вистински напредок нудејќи иновативни решенија за заедницата и потрошувачите,” изјави Марија Хименез, главен оперативен директор на Business Intelligence Group.

PMI досега инвестираше над 6 милијарди долари во научни, истражувачки и производствени капацитети за своите производи без чад, кои сега се достапни на 51 пазар. Веќе 8,8 милиони возрасни пушачи ширум светот се префрлија на најнапредните производи за загревање на тутун на PMI и се откажаа од цигарите.

За повеќе информации, посетете ја веб страната: www.pmi.com

Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...

Најчитани неделава