Солзи и огромна тага: ЛеБрон Џејмс се збогуваше со Коби (фото + видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Солзи и огромна тага: ЛеБрон Џејмс се збогуваше со Коби (фото + видео)

Последниот твит на Коби беше напишан вечерта пред да загине. Тој му честиташе на ЛеБрон кој го помина на вечната листа на стрелци во НБА лигата, земајќи му ја третата позиција. 

solzi-i-ogromna-taga-lebron-james-se-zboguvase-so-kobi-foto-i-video-01.jpg

Џејмс 33.655 поени, Брајант 33.643.

ЛеБрон Џејмс во емотивен Инстаграм пост напиша:

„Седам и се обидувам да напишам нешто на постов, но постојано ми доаѓаат солзи и плачам, плачам само штом ќе помислам на тебе, на Џиџи и на нашето пријателство/врска/братство кое го имавме. Разговаравме во неделата, утрото пред да заминам од Филаделфија и да се вратам во Лос Анџелес.

Никогаш во милион години не би помислил дека тоа ќе биде последниот наш разговор. По ѓаволите! Скршен сум, потиштен. Човеку, те сакам! Моето срце е со Ванеса и децата. Ти ветувам дека ќе го продолжам она што го започна.

Ни значиш премногу на сите, особено на Лејкерси, и сега останува да се соберам и да продолжам да го правам она што го правиме! Те молам дај ми сила од рајот и пази на мене. Има толку многу што сакам да кажам, но во моментов не можам. Не можам да си дојдам на себе. Додека се сретнеме повторно брату мој...“

Лејкерси слушнале за смртта на Брајант кога слетале во Лос Анџелес, неделата наутро.

Подолу е снимка од пристигнувањето на ЛеБрон на аеродромот...

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Коби го поместил летот за 45 минути порано – фатална грешка која за жал ја плати со живот Истрагата открива дека Коби го поместил летот со хеликоптерот за 45 минути поран...
„Душо ти грижи се за Џиџи, јас ќе се грижам за Нати, Биби и Коко“- говорот на Ванеса Брајант на коме... На настанот „Celebration of Life“ во чест на прерано починатиот кошаркар Коби Бр...
Мајкл Џордан плачеше: „Кога загина Коби, умре и дел од мене... Сега ќе станам МЕМЕ што плаче“... На комеморацијата за Коби и Џиана Брајант, со солзи во очите одржа поздравен гов...

Најчитани неделава