Маријана Вељовиќ – убавата српска судијка која го „засени“ Федерер (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Маријана Вељовиќ – убавата српска судијка која го „засени“ Федерер (фото)

Маријана Вељовиќ е српската судијка во тенис која го украде шоуто на Федерер во вторникот на отвореното првенство во Австралија.

koja-e-marijana-veljovikj-ubavata-srpska-sudijka-koja-go-zaseni-federer-foto-povekje.jpg

Нормално, кога игра Федерер, сите очи се вперени во него на теренот. Но овојпат, беше засенет од убавата Маријана.

koja-e-marijana-veljovikj-ubavata-srpska-sudijka-koja-go-zaseni-federer-foto01.jpg

Во мечот против Сандгрен, во тешки пет сетови, швајцарскиот тенисер успеа да спаси 7 меч топки.

Во моментите на нервоза Роџер почна да пцуе на теренот:

„Кршење на правилата поради вербални вулгарности, предупредување за господин Федерер“ – го опомена судијката по што следеше кратка дискусија меѓу нив двајца.

Маријана Вељовиќ има 32 години, родена е во Крагуевац и има „Златна значка“ од 2016 година.

koja-e-marijana-veljovikj-ubavata-srpska-sudijka-koja-go-zaseni-federer-foto04.jpg

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Убавата страна на Северна Кореја низ фотки Насмеани ученици во униформи, хотели со футуристички дизајн, забава со куглање.....
Емотивни фотки, уништени домови, изгорени животни – катастрофалните пожари во Австралија (фото+видео... Пожарите кои беснеат низ речиси целата територија на Австралија оставија многу л...
Реакциите на настапот на Еминем - Најчудните и малку непријатни моменти на Оскари 2020 На синоќешното доделување на Оскарите, имаше и забавни, но и чудни и неочекувани...

Најчитани неделава