Ванеса Брајант побарала да им ги испратат сите спомени од фановите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Ванеса Брајант побарала да им ги испратат сите спомени од фановите

 Сопругата на Коби Брајант, Ванеса Брајант, побарала сите спомени и предмети што ги оставаат навивачи и фановите во центарот „Стејплс“ да бидат испратени до семејството.

vanesa-bryant-pobarala-da-im-gi-ispratat-site-spomeni-od-fanovite-01.jpg

„Ќе ги спакуваме сите предмети оставени од фановите – има илјадници маици, писма, топки, разни играчки и полнети животни, и со контејнери ќе ги испратиме на семејството“ – изјавил претседателот на Staples Center, Ли Зајдман.

vanesa-bryant-pobarala-da-im-gi-ispratat-site-spomeni-od-fanovite05.jpg

vanesa-bryant-pobarala-da-im-gi-ispratat-site-spomeni-od-fanovite10.jpg

Вработените во Лос Анџелес арената ќе почнат да ги собираат сите оставени спомени оваа недела вечер, за да направат простор за планираните настани.

vanesa-bryant-pobarala-da-im-gi-ispratat-site-spomeni-od-fanovite07.jpg

Цвеќињата и останатите растенија ќе бидат компостирани и ќе се „расфрлаат“ околу арената. 

vanesa-bryant-pobarala-da-im-gi-ispratat-site-spomeni-od-fanovite14.jpg

Доколку пропуштивте, овде погледнете како се збогуваа Лејкерси од нивниот Коби.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Душо ти грижи се за Џиџи, јас ќе се грижам за Нати, Биби и Коко“- говорот на Ванеса Брајант на коме... На настанот „Celebration of Life“ во чест на прерано починатиот кошаркар Коби Бр...
Најдарежливиот шеф на годината - Одвоил 10 милиони долари за бонуси за вработените Шефот на една фирма за недвижнини во Балтимор им приредил вистинско празнично из...
Лос Анџелес трага по мистериозната бездомничка со ангелски глас Една мистериозна жена привлече навистина големо внимание во метро станица во&nbs...

Најчитани неделава