„Џо Пеши ги гледа Оскарите сам дома“ - Најсмешните твитови за Оскари 2020
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


„Џо Пеши ги гледа Оскарите сам дома“ - Најсмешните твитови за Оскари 2020

Изгледа дека веќе ниту еден важен настан не може да помине без многуте шеги на Твитер. Истото важи и за овогодишното доделување на Оскарите.

jo-pesci-gi-gleda-oskarit-esam-doma-najsmeshnite-tvitovi-za-oskari-2020-01.jpg

Твитерџиите повторно ја покажаа нивната смисла за хумор, а во продолжение погледнете ги најсмешните реакции и твитови за Оскари 2020:

„Јас во мојот кревет судејќи ја секоја комбинација на Оскарите како да сум моден експерт“

„Омилениот момент од вечерта му припаѓа на Тимоти Шаламе кога ѝ „упадна“ на фотка на Марго Роби“

„Јас крадам Оскар за Флоренс Пју откако изгуби“

„Бред Пит е како сите нас кога професорот ќе нè погледне но не го знаеме одговорот на прашањето“

„Џо Пеши ги прескокна Оскарите бидејќи одлучи да ги гледа… сам дома“

„Најзгодната прегратка во историјата на човештвото“

„Го жалам камерманот, знам дека е тешко да стоиш мирно со таква убавина пред тебе“

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Исповед на жена болна од рак: „Станав посилна, сфатив дека животот е за живеење“ Ема Јанг од Велика Британија ја раскажува приказната за својата борба со ракот с...
Мајкл Џордан плачеше: „Кога загина Коби, умре и дел од мене... Сега ќе станам МЕМЕ што плаче“... На комеморацијата за Коби и Џиана Брајант, со солзи во очите одржа поздравен гов...
„Јас сум чуден“ - емотивна песничка на 10-годишно момче со аутизам стана вирален хит „Се чувствувам како исфрлен на некое изолирано место, сонувам за денот кога сè ќ...

Најчитани неделава