Семејство во кое децата имаат мали куќички наместо своја соба (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


Семејство во кое децата имаат мали куќички наместо своја соба (фото)

Нема ништо подобро од моментот кога ќе си дојдете дома после напорен ден на работа.

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-01.jpg

Уште подобро е ако имате соба што е само ваша, каде што ќе можете да одморите на раат.

Нo како би изгледало наместо соба, секој од семејството да има по една мала куќичка?

Семејството Бринкс го направило токму тоа.

Ова семејство има 6 куќи, сите со големина од околу 14 метри квадратни. Целта на оваа идеја им била сите да имаат повеќе приватност и простор само за себе.

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-02.jpg

Сè започнало пред 5 години, кога семејството купило имот во Кентаки. Најпрво, таткото сакал сите да живеат во една голема куќа, но мајката инсистирала да имаат посебни куќички.

Покрај тоа, сфатиле дека на овој начин трошат многу помалку за греење и струја, па идејата им се чинела совршена.

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-03.jpg

4-членото семејство има 6 куќички – една за родителите, две одделни за децата, куќичка со тоалет, куќичка со базен и куќа за гости.

Куќата на родителите чинела околу 9.000 долари и е најголема од сите.

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-04.jpg

Дневната соба е навистина удобна и со многу природна светлина, а кујната е добро опремена и има место за сè.

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-05.jpg

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-06.jpg

Во тоалетот, иако е мал, имаат и када.

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-07.jpg

Собите на децата се опремени со голем кревет, кауч и телевизор, а имаат и горен кат како галерија.

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-10.jpg

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-11.jpg

Една куќичка е направена и како канцеларија, бидејќи родителите работат од дома.

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-08.jpg

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-09.jpg

semejstvo-vo-koe-site-imaat-mala-kukjichka-namesto-soba-12.jpg

Дали би живееле со ваков распоред во вашето семејство, или повеќе сакате да сте собрани „на купче“?

Извор

Би можело да ве интересира:

Семејство пронашло речиси 1 милион долари во црни ќеси за ѓубре „Горди сме што во нашата земја живеат толку чесни луѓе“, изјавија претставниците...
Сите имаат оружје и јадат брза храна - 11 митови за Американците Мит: Секој сиромашен човек ако има желба може да стане богат. Американците работ...
Зошто е најдобро да растете деца во Шведска? Многу родители се соочуваат со тешко искуство кога мора да заминат од дома на ра...