Срни на улиците во Јапонија, мајмуни во Тајланд додека луѓето се во карантин (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Срни на улиците во Јапонија, мајмуни во Тајланд додека луѓето се во карантин (фото)

Отсуството на луѓето од улиците дефинитивно им годи на животните.

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-01.jpg

Луѓето во многу земји во светот се во карантин, па животните почнаа слободно да се движат по празните улици.

Тие дефинитивно уживаат во отсуството на човекот.

Од срни до мајмуни, кои животни слободно се шетаат по улиците:

Срни и елени на улиците во Јапонија

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-08.jpg

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-07.jpg

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-06.jpg

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-05.jpg

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-04.jpg

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-03.jpg

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-02.jpg

Мајмуни на улиците во Тајланд

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-09.jpg

Диви свињи, овци и коњи во Италија

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-13.jpg

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-12.jpg

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-11.jpg

srni-na-ulicite-vo-japonija-majmuni-vo-tajland-dodeka-lugjeto-se-vo-karantin-foto-10.jpg

Прочитајте и Додека Италијанците се во карантин – лебеди и делфини уживаат низ каналите, патките ги полнат фонтаните во Рим (фото)!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
10 фото докази дека луѓето немаат никаква култура По улици, на тротоари, во продавници, во кафулиња – луѓето во денешно време сека...
Толпи луѓе со маски и куфери - Како изгледа Вухан по 76 дена целосен карантин? (фото) По 76 дена целосен карантин, Вухан е ослободен од строгите мерки, а луѓето облеч...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава