Принцот Чарлс е позитивен на корона вирус - какви симптоми има?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Принцот Чарлс е позитивен на корона вирус - какви симптоми има?

princot-charls-e-pozitiven-na-korona-virus-kakvi-simptomi-ima-01.jpg

Принцот Чарлс, кој има 71 година, е позитивен на корона вирус. За среќа, тој покажува само благи симптоми и е во добро здравје.

Неговата сопруга Камила нема корона вирус, се тврди во официјалната објава.

Парот е во самоизолација индивидуално на имотот во Шкотска.

princot-charls-e-pozitiven-na-korona-virus-kakvi-simptomi-ima-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ова е татко ми, има 73 години и работи во Брза помош во време на корона“ Фотографијата од овој посветен доктор кој на прво место го става здравјето на па...
Премиерот на Велика Британија е позитивен на корона вирус – каква е неговата изјава? Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, е позитивен на корона вирус, но вел...
Зошто Британците не сакаат принцот Чарлс да биде следниот крал? Ако се прашува јавноста, на тронот би требало да застане принцот Вилијам, намест...