Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Фотки кои топлат срца – Старите во дом конечно си ги прегрнаа децата и внуците безбедно

„Тунел за прегратки“ е новиот изум кој им помогна на луѓето во Бразил конечно да се спојат со своите родители, баба и дедо кои се сместени во домовите за стари лица.

fotki-koi-toplat-srca-starite-vo-dom-konechno-si-gi-pregrnaa-decata-i-vnucite-bezbedno-1.jpg

Во време на пандемија, кога посебно се загрозени старите лица, многумина поминаа месеци одвоени од своите повозрасни родители и баба и дедо.

Староста не е период од животот кој треба да го поминете осамени, напротив, децата и внуците треба да ви го радуваат секојдневието.

Со овој изум, луѓето сместени во дом за нега на стари лица во Бразил конечно имаат можност да си ги прегрнат безгрижно своите најсакани, а „тунелот“ се дезинфицира по секој посетител.

Фотки полни емоции:

M. M. | Црнобело / Фото: Lucas Uebel (Извор)

Би можело да ве интересира:

„Станувам во 5 наутро за да се дотерам пред да го однесам синот во училиште – зошто другите мајки ме... Повеќето мајки имаат проблем кога треба да станат рано за да ги однесат децата в...
Луда љубовна приказна: Присилно се разделиле и откажале од ќерката – 50 години подоцна конечно се ве... Карен Леман и Дени Винар од Минесота биле пар во тинејџерските години, но по неп...
Вилијам и Кејт со нова семејна фотографија за Божиќ – децата ја посетија земјата каде растела нивнат... Трите деца на Вилијам и Кејт ја посетија земјата каде што живеела нивната мајка ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg